Одеський губернатор Степанов ініціював внесення Аккерманській фортеці до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Факти ICTV

Руйнування північної стіни Аккерманській фортеці вдалося зупинити, першочергові протиаварійні заходи завершаться до кінця 2017.

Про це повідомив глава Одеської обладміністрації Максим Степанов, пише Цензор.

– Всесвітньо відома Аккерманська фортеця руйнувалася божевільними темпами, особливо її північна стіна. На жаль, півстоліття нічого не робилося, щоб цей процес зупинити. Підрядники, які повинні були вести антиаварійні роботи, теж не особливо напружувалися. Тільки казковий пендель і ультиматум змінити підрядника різко оживили роботи на цьому об’єкті, – повідомив Максим Степанов.

– Я розраховую, що вже до кінця грудня ми завершимо першочергові заходи на північній стіні. Наш наступний крок – внесення Аккерманській фортеці до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Глава Одеської обладміністрації доручив управлінню туризму, рекреації і курортів Одеської ОДА в місячний термін розробити пропозиції і проекти документів щодо включення Аккерманській фортеці до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, і забезпечити реалізацію цих заходів до 31 липня 2019 року.

Читайте: Забудова Літнього театру в Міському саду Одеси: Степанов ініціював перевірку

Аккерманська (Білгород-Дністровська) фортеця – один з найпопулярніших туристичних об’єктів Півдня України. Точна дата початку будівництва Аккерманській фортеці невідома. Більшість істориків засновниками фортеці вважають генуезців, які прийшли в Причорномор’я в XIII столітті.