Статус Криму: Порошенко розповів, які зміни мають внести у Конституцію

5 канал
Статус Криму: Порошенко розповів, які зміни мають внести у Конституцію
Президент Петро Порошенко розраховує, що найближчим часом спеціально створена робоча група передасть на розгляд Конституційної комісії пропозиції змін до Основного закону щодо статусу Криму. Про це він заявив, виступаючи на заходах, присвячених Дню боротьби за права кримськотатарського народу та Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, повідомляє "Укрінформ".

"Очікую, що найближчим робоча група остаточно схвалить ці пропозиції (щодо змін до Конституції про кримськотатарську автономію – Ред.) і передасть їх на розгляд Конституційної комісії", - сказав Порошенко.

Глава держави розповів, що за рік робоча група, створена Конституційною комісією, напрацювала "важливі пропозиції" щодо змін до розділу X Конституції України, які за його словами, мають закріпити невід'ємне право кримськотатарського народу як корінного народу України на самовизначення у складі незалежної Української держави.

"Саме таке право група пропонує визнати джерелом особливого статусу Кримської автономії як невіддільної складової єдиної України", - зауважив Президент.

Водночас він додав, що відповідно до пропозицій усі громадяни України, незалежно від етнічного походження, які проживатимуть у звільненому від російських загарбників українському Криму, обиратимуть представницький орган Кримської автономії, яку робоча група пропонує назвати Кримською радою.

При цьому Порошенко підкреслив, що в разі виникнення в Криму ситуації, яка становитиме реальну загрозу державному суверенітету чи територіальній цілісності України, члени робочої групи пропонують надати Президентові право "запроваджувати в Криму особливий режим врядування шляхом призначення спеціального державного урядника з одночасним припиненням відповідних повноважень органів влади Кримської автономії".