Гриневич: Україна готова направити мовну статтю закону про освіту на експертизу до Ради Європи

Новое Время 1
Гриневич: Україна готова направити мовну статтю закону про освіту на експертизу до Ради Європи

Міністр освіти Лілія Гриневич заявила, що Україна готова направити до Ради Європи на експертизу мовну статтю закону про освіту, щоб підтвердити відсутність порушень міжнародних зобов'язань.

Про це міністр розповіла після зустрічі з послами іноземних держав в МЗС України, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Вона також висловив надію, що президент Петро Порошенко підпише закон Про освіту, поки буде йти експертиза мовної статті.

Крім того, за словами Гриневич, на зустрічі з послами вона домовилася про співпрацю в питанні імплементації мовної статті в законі про освіту.

Вона також зазначила, що главам дипломатичних представництв надали роз'яснення щодо ст.7 про мову освіти в законі про освіту.

Нагадаємо, 5 вересня народні депутати 255 голосами підтримали освітню реформу. Ключовими її нововведеннями стала 12-річна школа і підвищення зарплат вчителям. Щодо мов нацменшин, то спочатку школярі вивчатимуть предмети рідною для себе мовою, в 5-9 класах буде вводитися кілька предметів українською мовою викладання.

Новий закон про освіту розкритикувала Румунія і Молдова. МЗС Угорщини подало скарги в ОБСЄ, ООН і Євросоюз у зв'язку з реформою освіти в Україні.