Захід зробив помилку, не відповівши на агресію Росії проти Грузії, - екс-прем'єр Великої Британії Кемерон

Цензор.НЕТ
Захід зробив помилку, не відповівши на агресію Росії проти Грузії, - екс-прем'єр Великої Британії Кемерон

Таку думку висловив на 14-му щорічному форумі Ялтинська європейська стратегія у Києві колишній прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон, передає Цензор.НЕТ із посиланням на ЛігаБізнесІнформ.

"Я думаю, ми зробили помилку, не відреагувавши на ситуацію в Грузії (вторгнення Росії в Грузію 2008 року, - ред.). Це було знаком для Росії, що вона може йти далі", - заявив він.
За його словами, "потрібно перезапустити" мінський процес. При цьому Кемерон не сказав, що конкретно для цього потрібно зробити.
Співрозмовник Кемерона на панельній дискусії, екс-держсекретар США Джон Керрі, вважає, що на саміті НАТО в Уельсі восени 2014 року, коли блок розглядав ситуацію з окупацією Росією Кримського півострова і війною на Донбасі, Москві дали "чіткий сигнал".
"Ми ухвалили рішення і чітко дали зрозуміти: ціна за такі дії буде екстремально високою, особливо якщо Росія продовжить ескалації", - сказав він, додавши, що рівень брехні і пропаганди з Кремля, а також захоплення Криму стали "несподіванкою" для Заходу.
Водночас Керрі зізнався, що його "дуже розчаровує" уповільнений мінський процес. За його словами, позицію США щодо мирного врегулювання він "неодноразово" описав президенту РФ Володимиру Путіну, однак поки що бажаного результату це не дало.