Сам характер військової служби небезпечний для життя, – Стеценко про не бойові втрати в Україні

Канал 24
Сам характер військової служби небезпечний для життя, – Стеценко про не бойові втрати в Україні

Про небойові втрати в Україні

– В будь-якій армії, навіть в мирний час, є небойові втрати, бо сам характер військової служби та підготовки є небезпечний для життя, навіть за умов дотримання всіх правил і заходів безпеки. До не бойових втрат належать не тільки ті, хто загинули під час виконання служби, але й ті, хто отримали каліцтва, травми, захворювання, через які змушені були покинути військову справу.

При цьому не всі причини таких втрат є в компетенції військового командування. Зокрема, те, що військовий склад значно перевантажений як фізично, так і психологічно через перебування в зоні бойових дій, на полігонах. Це пов'язано з так званим "некомплектом" війська.

Читайте також: Не потрібно втручатись в життя ветерана, спочатку розберіться зі своїми проблемами, – психолог

Вбивство морських піхотинців в Маріуполі

– Обставини можуть бути різними. Але це проблема не є масовою. Наразі таких випадків поменшало, в порівнянні з попереднім періодом, бо є ретельніший відбір, аніж при першій хвилі мобілізації. Якість особового складу вища, нема такого явища, як масовий алкоголізм. Але умови служби часто спонукають людей до вбивства.

Щодо необхідності штатних психологів в Україні

– Потрібно, щоб на місцях працювали штатні психологи, які завжди могли б здійснювати моніторинг та профілактику, а головне – вчасно випереджати можливість психічних та психологічних нервових зривів військовослужбовців. Для цього необхідно передбачити штатні категорії. А це фінансування, забезпечення, підготовка людей.

Така фахова підтримка військовослужбовців впливає не тільки на здоров'я людей, але й на боєздатність та боєготовність військ. На таких речах, як на мене, заощаджувати не можна.

– Штатні психологи працюють в арміях США та Ізраїлю. Щоб показати їх ефективність, достатньо порівняти дані втрат. Так, кількість самогубств військових та тих, хто тільки звільнився від бойових дій, за 3 роки в Україні сягає 500, водночас в Ізраїлі – близько 30.