Сам характер військової служби небезпечний для життя, – Стеценко про не бойові втрати в Україні

Канал 24
Сам характер військової служби небезпечний для життя, – Стеценко про не бойові втрати в Україні

Про не бойові втрати в Україні

– В будь-якій армії, навіть в мирний час, є не бойові втрати, бо сам характер військової служби та підготовки є небезпечний для життя, навіть за умов дотримання всіх правил і заходів безпеки. До цієї статистики належать не тільки ті, хто загинули під час виконання служби, але й ті, хто отримали каліцтва, травми, захворювання, через які змушені були покинути військову справу. Причин цьому багато, тому нема єдиного рішення, яке запобігатиме цим втратам.

При цьому не всі причини таких втрат є в компетенції військового командування. Зокрема, те, що військовий склад значно перевантажений як фізично, так і психологічно через перебування в зоні бойових дій, на полігонах. Це пов'язано з так званим "некомплектом".

Читайте також: Не потрібно втручатись в життя ветерана, спочатку розберіться зі своїми проблемами, – психолог

Вбивство морських піхотинців в Маріуполі

– Обставини можуть бути різними. Але це проблема. Вона не є масовою. Наразі таких випадків поменшало, в порівнянні з попереднім періодом, бо є ретельніший відбір, аніж при першій хвилі мобілізації. Якість особового складу вища, нема такого явища, як масовий алкоголізм, кращий контроль. Але умови служби часто спонукають людей до таких дій.

Щодо необхідності штатних психологів в Україні

– Потрібно, щоб на місцях працювали штатні психологи, які завжди могли б здійснювати моніторинг та профілактику, а головне – вчасно випереджати можливість психічних та психологічних нервових зривів військовослужбовців. Для цього необхідно передбачити штатні категорії. А це фінансування, забезпечення, підготовка людей.

Фахова така підтримка військовослужбовців впливає не тільки на здоров'я людей, але й на боєздатність та боєготовність військ. На таких речах, як на мене, заощаджувати не можна.

– Штатні психологи працюють в арміях США та Ізраїлю. Щоб показати їх ефективність, достатньо порівняти дані втрат. Так, кількість самогубств військових та тих, хто тільки звільнився від бойових дій, за 3 роки в Україні сягає 500, а в Ізраїлі таких бойових діях – близько 30.