Побічні ефекти від... оргазму: рідко, але бувають

Експрес
Побічні ефекти від... оргазму: рідко, але бувають

Феномен, який отримав назву “пері-оргазм”, описали в своїй статті в журналі Sexual Medicines Reviews гінекологи Джеймс Саймон зі Школи медицини Університету Джорджа Вашингтона і Анна Рейнерт з Медичного центру при Університеті штату Меріленд.

Саймон і Рейнерт зібрали всі згадки в науковій літературі, а також інформацію, отриману в розмовах з пацієнтами або колегами, про пов'язані з оргазмом аномальні реакції з боку фізіології і психіки, пише medobzor.in.ua.

Виявилося, що список проявів “пері-оргазму” досить великий і включає в себе загальну слабкість, емоційний спад, безконтрольний плач або сміх, головний біль, що триває від декількох хвилин до трьох годин, біль у вусі, в особі, в ступні, свербіж, панічні атаки.

Чоловіки можуть почати чхати, а також відчувати схоже на грип захворювання тривалістю від чотирьох до семи днів, що супроводжується занепадом сил і підвищеною температурою. Серед екстремальних реакцій -- судомні напади, галюцинації і змінений стан свідомості.

Вчені вважають, що прояви “пері-оргазму" можуть бути пов'язані із збоями в роботі парасимпатичної частини вегетативної нервової системи.