Тіллерсон закликав Росію і Китай "натиснути" на Північну Корею

Дзеркало Тижня 1
Тіллерсон закликав Росію і Китай

США прагнуть обійтися без військового компонента вирішення проблеми КНДР.

США закликають Росію та Китай чинити економічний тиск на Північну Корею, щоб запобігти подальшим випробуванням Пхеньяном ядерної зброї та засобів її доставки.

"Жодна економіка не може функціонувати, якщо у неї немає доступу до ресурсів. Китай - це головний постачальник енергоресурсів Північній Кореї. Ми закликаємо Китай використовувати цей важіль, щоб чинити тиск на КНДР", - заявив державні секретар США Рекс Тіллерсон в ефірі телеканалу ABC у неділю, 17 вересня.

Керівник Держдепартаменту також нагадав про валютні надходження, які КНДР забезпечують робітники, що працюють за кордоном, зокрема, в Росії.

"У Росії працюють понад 30 тисяч громадян КНДР. Їхні зарплати йдуть режиму в Пхеньяні", - зазначив дипломат.

Тіллерсон підкреслив, що стратегія США включає "кампанію мирного тиску" на КНДР.

"Вона націлена на те, щоб посадити Пхеньян за стіл переговорів для конструктивного і продуктивного діалогу", – пояснив держсекретар, уточнивши, що військове вирішення питання також розглядається.

"Якщо наші дипломатичні зусилля зазнають невдачі, наш військовий варіант залишиться єдиним", - зазначив голова Держдепартаменту.

Для "мирного вирішення проблеми" США наполягають на консолідації позицій і сил міжнародного співтовариства, підсумував Тіллерсон.

Читайте також: Радбез ООН вимагає від КНДР припинити "обурливі дії"

Нагадаємо, вранці 15 вересня КНДР здійснила черговий ракетний запуск. За даними південнокорейських військових, ракета, запущена з району Пхеньяну, пролетіла 3,7 тисячі км, досягнувши максимальної висоти польоту у 770 км. За інформацією влади Японії, балістична ракета КНДР пролетіла над японською територією і впала у Тихий океан в двох тисячах км від мису Ерімо на острові Хоккайдо.

У відповідь на дії Пхеньяна південнокорейські військові запустили дві балістичні ракети "Хенму-2". При цьому перша ракета пролетіла 250 км і точно вразила ціль, а запуск другої виявився невдалим.

Державний секретар США Рекс Тіллерсон закликав Китай і Росію зробити конкретні кроки щодо Північної Кореї, які б демонстрували нетерпимість до ракетних пусків. У заяві голови Держдепартаменту йдеться про те, що "Китай постачає Північній Кореї більшу частину своєї нафти, а Росія є найбільшим експлуатантом примусової праці північних корейців".

За матеріалами: Інтерфакс-Україна / DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter