Профільний комітет рекомендує ВР підтримати Кодекс, який допоможе Україні піднятися в рейтингу Doing Business на 9 позицій, - Іванчук

Цензор.НЕТ 3
Профільний комітет рекомендує ВР підтримати Кодекс, який допоможе Україні піднятися в рейтингу Doing Business на 9 позицій, - Іванчук

Про це на засіданні Комітету з питань економічної політики 14 березня зазначив його голова, представник "Народного фронту" Андрій Іванчук.

Профільний комітет рекомендував Верховній Раді розглянути в першому читанні проект Кодексу України про процедури банкрутства (№8060).

Як зазначив Андрій Іванчук, всі зауваження і пропозиції до проекту будуть враховані при його доопрацюванні після ухвалення в першому читанні.

"У вівторок-середу законопроект буде на розгляді в Раді. Президент визнав цей законопроект як невідкладний, Уряд теж просить його розглянути", - повідомив голова комітету.

Він зазначив, що Кодекс із процедур банкрутства сприятиме відновленню платоспроможності боржників та залученню інвестицій.

"У рейтингу Doing Business за компонентом "Рішення неплатоспроможності" Україна на 149-му місці. Ухвалення кодексу дозволить піднятися нашій країні на 81 пункт (за цим компонентом). А в загальному рейтингу - на 9 позицій", - зазначив Андрій Іванчук.

Кодекс із процедур банкрутства був внесений до парламенту 26 лютого від 26 народних депутатів, які є представниками різних фракцій парламенту.

Метою проекту є підвищення ефективності процедур банкрутства, рівня захищеності прав кредиторів, вдосконалення процедури продажу майна боржника на аукціоні, підвищення рівня виконання контрактів і судових рішень, врегулювання відносин із відновлення платоспроможності фізичних осіб, які опинилися у важкій фінансовій ситуації і потребують допомоги з боку держави.

Цей законопроект об'єднав представлений комітетом ще в 2016 році проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності процедур банкрутства та інші 7 законопроектів з питань відновлення платоспроможності, зареєстрованих у Раді.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3055640