Глава Олімпійського комітету РФ заявив, що спортсмени з РФ зможуть пройти під національним прапором в останній день Олімпіади

Гордон
Глава Олімпійського комітету РФ заявив, що спортсмени з РФ зможуть пройти під національним прапором в останній день Олімпіади

Президент Олімпійського комітету РФ Олександр Жуков заявив, що російські спортсмени зможуть пройти під національним прапором на церемонії закриття Олімпіади 2018 року. Про це повідомляє Russia Today.

"Передбачають, що останнього дня усіх їх буде з ОКР знято. У такому разі на церемонії закриття Ігор російські спортсмени зможуть пройти під російським прапором разом з усіма", – зазначив Жуков.

5 грудня Міжнародний олімпійський комітет через систематичне порушення антидопінгових правил відсторонив від участі в Олімпіаді 2018 року Національний олімпійський комітет РФ.

Водночас до участі в Іграх допустять окремих російських спортсменів, які виконають кваліфікаційний норматив і пройдуть спеціальні допінг-тести. Вони будуть змагатися під олімпійським прапором як "олімпійські атлети з Росії". У разі перемоги представника РФ на його честь буде виконано олімпійський гімн. Спортсменам із Росії заборонять наносити на форму національну атрибутику.

Виконком МОК також довічно дискваліфікував від будь-якої участі в Олімпіадах колишнього міністра спорту Росії Віталія Мутка, який обіймає сьогодні посаду віце-прем'єра, і його колишнього заступника Юрія Нагорних.

У листопаді 2015 року Всесвітнє антидопінгове агентство опублікувало доповідь, у якій обвинуватило РФ у державній підтримці допінгу. У звіті зазначено, що російські спецслужби покривали системне застосування допінгу російськими спортсменами, допускали "пряме залякування та втручання" у роботу акредитованої ВАДА антидопінгової лабораторії в Москві.

Екс-голова Московської антидопінгової лабораторії Григорій Родченков, який зараз живе у США, у травні 2016 року зізнався в підміні результатів аналізів, які було взято у російських спортсменів під час зимових Олімпійських ігор у Сочі 2014 року.

Через допінг-скандал збірні Росії з легкої і важкої атлетики відсторонили від Олімпійських ігор 2016 року. Також російську збірну в повному складі не допустили до літньої Паралімпіади.

Комісія МОК під керівництвом Дениса Освальда в листопаді 2017 року анулювала результати 25 російських учасників Ігор у Сочі.