Віктор Пинзеник про держбюджет-2018: Витрати доларів на імпорт перевищують надходження від експорту. І це стосується обмінного курсу

Гордон
Віктор Пинзеник про держбюджет-2018: Витрати доларів на імпорт перевищують надходження від експорту. І це стосується обмінного курсу

Екс-міністр фінансів і міністр економіки, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Віктор Пинзеник заявив, що у проекті державного бюджету на 2018 рік закладено проблему щодо курсу національної валюти. Про це він сказав в ефірі "112 Україна".

"Відроджується проблема, яку українська економіка переживала десятки років. Це долари. Витрати доларів на імпорт перевищують надходження від українського експорту. І це стосується обмінного курсу. На жаль, ці диспропорції закладають у бюджет наступного року. І це буде тиснути на обмінний курс національної валюти", – заявив Пинзеник.

За його словами, "сам бюджет закладає тиск на обмінний курс"

Верховна Рада 14 листопада розгляне в першому читанні законопроект про державний бюджет на 2018 рік.

Урядовий проект закону про державний бюджет України на 2018 рік було зареєстровано 15 вересня.

Документ передбачає зростання ВВП України на 3%, інфляцію – на рівні 7%, дефіцит бюджету – до 2,4% ВВП і збільшення мінімальної заробітної плати – до 3723 грн.

У проекті бюджету закладено курс 29,3 грн/$.

Національний банк України встановив офіційний курс гривні до долара на 14 листопада в розмірі 26,49 грн/$.