Суддя новопризначеного Верховного суду в сутінках навідувався на Банкову (видео)

Дзеркало Тижня 1
Суддя новопризначеного Верховного суду в сутінках навідувався на Банкову (видео)

Журналісти підловили суддю Міщенка на вході до Адміністрації президента.

Суддя новопризначеного Верховного суду, який обрали на конкурсі, 29 листопада близько сьомої вечора навідувався до Адміністрації президента. Про це повідомляють журналісти програми "Схеми", які зафіксували візит судді на Банкову. Водночас Міщенка було призначено на посаду судді за два тижні до цього візиту.

В українському Кодексі суддівської етики зазначено, що суддя повинен уникати відносин, які можуть вплинути на незалежність та неупередженість судді. А порушення вимог кодексу розглядає, зокрема, Вища рада правосуддя.

Водночас Іван Міщенко як кандидат до Верховного суду серед осіб, які можуть його рекомендувати на цю посаду, вказав нинішнього члена Вищої ради правосуддя (на той час юстиції) Вадима Беляневича, а також Олексія Філатова, заступника голови Адміністрації президента.

Щоб ще раз з'ясувати мету візиту судді, знімальна група програми приїхала до Верховного суду. 

"Я відвідував секретаря з питань судової реформи Красовського Костянтина. Я вважаю, що не порушував нічого, оскільки це професійні контакти, які стосуються професійної діяльності і судової реформи. Я спілкуюся з людьми, які працюють у Раді з питань судової реформи", - прокоментував Міщенко журналістам свій візит в АП.

Водночас суддя Міщенко не є членом Ради судової реформи при президентові України.

"Звісно, що всі мають розуміння того, щоб не мати ніяких справ в Адміністрації президента, а по-друге, не справляти такого враження, начебто у нас там є справи", – прокоментувала ситуацію голова Верховного суду Валентина Данішевська.

Читайте також: Обрано голову нового Верховного суду України

29 вересня Вища рада правосуддя оголосила 111 кандидатів на призначення суддями до Верховного Суду України. Загалом у фінал конкурсу вийшли 120 кандидатів. 11 листопада президент України Петро Порошенко підписав указ про призначення 113 суддів ВСУ.

Детальніше про судову реформу в Україні читайте в матеріалі Михайла Жернакова "Верховний суд президента" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: Схеми / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter