Березюк: Наступний керівник Антикорупційного комітету матиме завдання – зруйнувати зроблене

ZIK 1

Сьогодні за відставку Єгора Соболєва з посади голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції, за наказом Президента України, проголосувала олігархічна кліка.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK заявив народний депутат України, голова фракції «Самопоміч» у ВРУ Олег Березюк.

Політик, коментуючи голосування членів Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції, які підтримали зняття Єгора Соболєва із посади голови Комітету, зазначив, що у Комітеті змінився баланс сил, коли туди зайшли депутати, залежні від Президента України.

«Сьогодні за відставку Єгора Соболєва, за наказом Президента України, проголосувала олігархічна кліка – це БПП, «Народний фронт» (за винятком одного депутата) і Опозиційний блок», – заявив Олег Березюк.

Політик наголосив, що Антикорупційний комітет, який очолює Єгор Соболєв, – один із тих, що функціонують найякісніше і щодо аналізу законопроектів, і щодо реформ.

«Наступний керівник матиме завдання – зруйнувати те, що зробив Комітет», – заявив Олег Березюк.

Коментуючи результати голосування нардепів від БПП, гість програми зауважив, що, якщо ті прийняли відповідне рішення, його погодив їхній лідер, іменем якого названа політична сила.

«Друге питання – олігархічна кліка, яка сьогодні є очолювана одним із олігархів, він є Президентом України. Вона не може переносити тиску суспільства, яке стало інституційним через антикорупційні закони. Електронне декларування, антикорупційний суд, НАБУ – це ті речі, які серйозно обмежують політ олігархічного безчинства. Вони хочуть це зруйнувати, але при цьому залишитись демократами, що ніби все згідно із процедурою», – каже Олег Березюк.

Політик також заявив, що змінити Єгора Соболєва та зняти очільника НАБУ хочуть перед голосування за бюджет.

Нагадаємо, Антикорупційний комітет сьогодні проголосував за скерування до ВРУ пропозиції щодо зняття з посади голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Єгора Соболєва. Таке рішення підтримали 12 членів Комітету.