Росія намагається здаватися сучасною і космополітичною, але це тільки частина правди - FAZ

Дзеркало Тижня 1
Росія намагається здаватися сучасною і космополітичною, але це тільки частина правди - FAZ

У російському публічному просторі навряд чи знайдеться місце для свободи слова, а в тюрмах країни сидять десятки політв'язнів.

Росія "причепурилася" до Чемпіонату світу з футболу, який стартує сьогодні. Країна намагається здаватися сучасною і космополітичною. Це не просто фасад, але і не вся правда, пише німецьке видання Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Ті, хто пов'язує Росію з Радянським Союзом, зможуть змінити своє уявлення про країну: у парках молодь катається на скейтбордах, таксі можна замовити за допомогою додатків для смартфона, а розплатитися - кредитною карткою. Під час чемпіонату доброзичливі волонтери будуть допомагати футбольним уболівальникам потрапити в потрібне місце. Але це тільки частина правди.

Російське керівництво намагається виставити країну жертвою численних звинувачень з боку Заходу. Їх Кремль використовує для формування у росіян скептичного і стриманого ставлення до іноземців. Йому в цьому допомагає радянський міф про прогресивне, добродушне і мирне суспільство, якому загрожують внутрішні і зовнішні вороги. Національна гордість швидко переходить в захисний режим. Внутрішні проблеми приховують і прикрашають.

На відміну від громадян демократичних країн, росіяни можуть просити, вітати й дякувати, але не заперечувати. У країні немає реальних виборів. Проти тих, хто критикує владу, задіюють репресивний апарат. Це одна з причин, чому протести в країні залишаються ізольованими. Особливістю Росії є також те, що багатство розподіляється дуже нерівномірно.

Росія витрачає багато грошей на такі заходи, як зимова Олімпіада в Сочі (вона коштувала рекордні 37 мільярдів євро) і ЧС. Планується, що на чемпіонат витратять більше 12 мільярдів євро. Щоб його провести, економлять на фінансуванні шкіл і лікарень. У містах, на матчі футбольних клубів яких приходить кілька тисяч уболівальників, побудували стадіони на десятки тисяч глядачів.

В російському публічному просторі навряд чи знайдеться місце для свободи слова, а в тюрмах країни сидять десятки політв'язнів. Найвідоміший з них - український режисер Олег Сенцов. Він уже місяць голодує, вимагаючи звільнення всіх українських політв'язнів, утримуваних у Росії.

Читайте також: Чемпіонат світу з футболу дає Росії ще один шанс продемонструвати свій авторитет - NYT

Сьогодні, 14 червня, в Росії стартує чемпіонат світу з футболу, в якому візьмуть участь 32 країни. Низка країн, зокрема Великобританія, Ісландія, Польща, Швеція, Австралія, Японія, Данія і Фінляндія приєдналися до дипломатичного бойкоту мундіалю.

За даними ЗМІ, на засіданні Європейського парламенту 14 червня може бути прийнята резолюція про дипломатичний бойкот ЧС-2018.

За матеріалами: DT.UA /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter