Ситник про скандальну правку до закону про антикорупційний суд: "Деякі люди святкували її ухвалення"

ТСН 2
Ситник про скандальну правку до закону про антикорупційний суд: "Деякі люди святкували її ухвалення"

Щодо поправки висловився і представник ЄС в Україні.

Скандальна поправка до закону про Вищий антикорупційний суд щодо розгляду апеляцій є концептуальною і є люди, які святкували її ухвалення.

Про це повідомив керівник НАБУ Артем Ситник під час V Зустрічі Парламентсько-громадської платформи "Правоохоронні органи: компетенції, розмежування повноважень та синергія".

За словами Ситника, організаційних проблем щодо створення Вищого антикорупційного суду наразі нема. На це знадобиться близько півроку. Проте складнощі виникають з політичної точки зору створення суду.

Читайте також: Як так вийшло і що робити: Найєм прокоментував "шулерську" поправку до закону про Антикорупційний суд

"Норма, згідно з якою Вищий антикорупційний суд не розглядатиме апеляційні скарги на вироки, винесені судами першої інстанції у справах НАБУ, міститься у перехідних положеннях Закону. Незважаючи на це, норма є концептуальною, деякі люди святкували її прийняття", - каже Ситник.

На зустрічі був присутній і голова представництва ЄС в Україні Х'юг Мінгареллі. Він назвав НАБУ прикладом результативної роботи антикорупційних органів і висловився щодо скандальної поправки до закону про антикорупційний суд.

Читайте також: TI вимагає внести правки щодо апеляцій в закон про Антикорупційний суд

"Ми вивчаємо текст закону про Вищий антикорупційний суд та підготуємо свою позицію щодо норми про те, що апеляційні скарги на рішення судів першої інстанції у справах НАБУ і САП до моменту створення ВАС, оскаржуватимуться у судах загальної юрисдикції", - сказав він.

ВідеоЯкі топ-5 справ першочергово має розглянути Антикорупційний суд – думки депутатів

Страшний сон хабарників - Вищий антикорупційний суд може запрацювати через півроку. Про це заявив директор НАБУ Артем Ситник. А от чи готові до цього наші народні обранці, і чи вважають себе його новими клієнтами – розпитали журналісти ТСН.

Які топ-5 справ першочергово має розглянути Антикорупційний суд – думки депутатів

Нагадаємо, завдяки одній із поправок до закону про Вищий антикорупційний суд низка топ-чиновників може уникнути покарання за вчинені злочини.