Станція Cassini завершує свою 13-річну місію в системі Сатурна

Дзеркало Тижня 2
Станція Cassini завершує свою 13-річну місію в системі Сатурна

Станція згорить в атмосфері планети.

Станція Cassini, яка була запущена у 1997 році для дослідження Сатурна і його супутника Титана, завершує свою 13-річну місію в системі планети, повідомляє NASA.

Як відзначають вчені, очікується, що контакт зі станцією буде загублений о 14:55 за Києвом 15 вересня, у верхні ж слої атмосфери планети Cassini увійде на хвилину раніше. Під час занурення в атмосферу планети швидкість апарату становитиме 113 тисяч кілометрів на годину.

При першому ж контакті з атмосферою Сатурна Cassini почне "стріляти" короткими залпами для того, щоб знизити опір газу і зберегти свою антену. Це дозволить станції передавати на Землю цінні дані про атмосферу планети до останніх секунд життя.

Читайте також: Cassini здійснила прощальний проліт над Титаном

Космічна станція Cassini-Huygens, вартість якої складає більше 3 мільярдів доларів, була запущена в космос в 1997 році для дослідження Сатурна і його супутника Титана.

Cassini названа на честь італійського науковця Жана Доменіко Кассіні, який довів, що кільце Сатурна складається з двох частин, розділених темною смугою (розподіл Кассіні), а також передбачав, що кільця Сатурна складаються з часток різних розмірів.

Cassini-Huygens – одна з найбільш грандіозних космічних  станцій, що були запущені в космос. Вона наповнена величезною кількістю інструментів і камер для точних вимірювань і високоякісних знімків в різних атмосферних умовах і спектрі кольору. Космічна станція складається з орбітальної станції Cassini (побудована NASA) і зонда Huygens (European Space Agency).

Місія Cassini є спільним проектом NASA, ЄКА (Європейське космічне агентство) та Італійського космічного агентства.

Одне з досягнень вчених NASA, досліджують фотографії з Cassini, - виявлення рідкої води в глибині Титану. Також раніше NASA опублікувало небувало чіткі фото кілець Сатурна. 

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter