Чим загрожує Україні відновлення контактів НАТО і Росії: версія військового

Канал 24 1
Чим загрожує Україні відновлення контактів НАТО і Росії: версія військового

Таку думку сайту "24" висловив військовий експерт Олег Жданов.

За словами фахівця, на Заході сьогодні вважають, що головне – не втратити повний контакт з Москвою. Адже Росія йде в напрямку того, аби закритися залізною завісою – з огляду на її заяви, зокрема про ядерні удари по країнам Заходу.

Відновлення співробітництва НАТО з Росією обмежиться конференціями, зустрічами, переговорами. Навряд чи на цих зустрічах найближчим часом ми побачимо представників російських збройних сил – підрозділів, які беруть участь у спільних навчаннях з НАТО, – вважає Жданов.

При цьому, зауважує експерт, РФ зацікавлена в одному: в технологіях НАТО і тактиці ведення бойових дій.

Росія кожного разу кусає лікті, коли бачить озброєння, яке демонструють країни НАТО. А уявіть реакцію Москви, якщо США будуть демонструвати лазерні гармати, які вони встановлюють на авіаносці? Або на ізраїльські безпілотники і бойові літаки шостого покоління? – наголошує Олег Жданов.

Водночас, як вважає військовий, якщо така пропозиція від НАТО буде, то Росія не відреагує на неї, оскільки наразі між США і РФ йде протистояння: хто кого переборе. Хоча в США аргументи сьогодні сильніші. Ключовий момент у відносинах між Вашингтоном і Москвою настане 2 лютого 2018 року, коли США оприлюднять персональні санкційні списки російських чиновників і бізнесменів, близьких до Кремля. Тому в Росії зараз напруга, плюс після іміджевого удару зв'язку з відстороненням її від Олімпіади-2018.

Нагадаємо, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс відновить контакти з Росією по військових каналах. Водночас Єнс Столтенберг запевнив, що НАТО і надалі перебуває у конфронтацією з Росією і припускає, що вона лише посилюватиметься.

Читайте також: Фесенко: Росія Путіна краще розуміє мову сили, ніж дипломатії