В Україні почала діяти заборона на "маски-шоу"

Новое Время 2
В Україні почала діяти заборона на

Закон № 2213-VIII про обов'язкову відеофіксації під час проведення обшуків, який називають "маски-шоу стоп" вступив у силу.

При цьому норми про використання під час судового розгляду відеозаписуючої техніки, вступлять у силу з 1 січня 2019 року.

Зазначимо, що закон вводить обов'язкову відеофіксацію під час обшуків, як і під час розгляду клопотань слідчим суддею. Відзначимо, що відеозапис повинен бути невід'ємним додатком до протоколу обшуку.

Крім того, документ дозволяє людині скористатися допомогою адвоката при проведенні у нього обшуків. Також у законі йдеться про те, що адвокат може самостійно вести зйомку обшуків, проте не може розголошувати відомості досудового розслідування без письмового дозволу слідчого або прокурора. За розголошення таких даних передбачається кримінальна відповідальність.

Після проведення обшуку у людини судовий розгляд відбувається у закритому режимі, щоб не допустити розголошення даних про особисте життя.

Нагадаємо, що 16 листопада Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому закон , який визначає відеофіксацію невід'ємною частиною проведення обшуків.

1 грудня президент України Петро Порошенко підписав законопроект, який також називають "маски-шоу стоп".

Крім того, раніше Генпрокуратура обмежила права силовиків під час обшуків підприємств.