Норвегія має намір розмістити бронетанковий батальйон поруч із кордоном з Росією

Цензор.НЕТ 3
Норвегія має намір розмістити бронетанковий батальйон поруч із кордоном з Росією

Такий захід передбачено оборонним планом, про який розповіла голова норвезького Міноборони Іне Еріксен Серейде, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на ЛІГА.

Бронетанковий підрозділ буде розміщено у віддаленому муніципалітеті Порсангер на крайній півночі Норвегії, недалеко від кордону з РФ. Також план передбачає збільшення витрат на закупівлю танків, артилерії і далекобійної високоточної зброї для розміщення їх у цьому та інших районах.
Крім того, уряд пропонує збільшити термін служби в армії на деяких посадах з 12 до 16 місяців.
Читайте також на "Цензор.НЕТ": Росія назвала Норвегію "не цілком передбачуваним партнером" через американських морпіхів
Розповідаючи про план, Серейде не згадувала в ньому Росію і зазначила, що не бачить зараз "конкретної військової загрози" для Норвегії. Водночас голова Міноборони підкреслила, що ситуація у сфері безпеки стала "більш складною і менш передбачуваною".
"Ми повинні бути в змозі захистити всі частини нашої країни... Це чіткий сигнал про те, що в нас є особлива відповідальність на півночі", - заявила Серейде.
Також читайте: На кордоні з РФ захисну стіну почали будувати країни Балтії і Норвегія, - журналіст

Щоб затвердити цей план у парламенті Норвегії, діючому уряду меншості необхідно буде заручитися підтримкою інших партій. Однак, як зазначає Reuters, у питанні зміцнення оборони на арктичному напрямку в Осло є "широкий консенсус".