Радник глави МЗС України про резолюцію Європарламенту: Росіяни задумаються над питанням звільнення політв'язнів, але рішення буде приймати Путін

Гордон
Радник глави МЗС України про резолюцію Європарламенту: Росіяни задумаються над питанням звільнення політв'язнів, але рішення буде приймати Путін

Ухвалена Європарламентом резолюція із закликом до Росії звільнити українських політв'язнів матиме певний вплив, але відповідні рішення буде ухвалювати безпосередньо президент РФ Володимир Путін, сказав у коментарі інтернет-виданню "ГОРДОН" колишній політв'язень, радник міністра закордонних справ України щодо звільнення політв'язнів Юрій Яценко.

"Ухвалена резолюція – політична заява, яка матиме певний вплив. Росіяни задумаються над питанням звільнення і будуть аналізувати його. Але чи це призведе до звільнення українських заручників найближчим часом, невідомо. Тому з боку України та громадських активістів треба і далі посилено просувати питання звільнення політв'язнів на всіх рівнях – як усередині країни, так і на міжнародних майданчиках", – зазначив він.

На думку Яценка, звільнення українців, яких утримують у Росії з політичних мотивів, можливе тільки в ручному режимі.

"Рішення буде приймати безпосередньо Путін. Із правового погляду звільнення політв'язнів можливе шляхом помилування президентом. А це знову питання до Путіна. Тому зараз вони аналізують, наскільки їм загрожує посилення санкцій, і наскільки можливе помилування вплине на імідж Росії під час чемпіонату світу з футболу. Вони, безумовно, продумують варіанти, щоби показати себе з кращого боку. Не виключено крок милості. Мовляв, ми пішли вам назустріч, а тепер ви нам. У будь-якому разі Росія прагне зіграти на користь собі", – додав він.

14 червня Європейський парламент підтримав резолюцію з вимогою звільнити українського режисера Олега Сенцова та інших політв'язнів у РФ. У резолюції зазначено, що понад 70 українських політичних в'язнів утримують у Росії.

Під час дебатів євродепутат від Великобританії Чарльз Теннок нагадав, що в Росії сьогодні розпочнеться чемпіонат світу з футболу. Він закликав європейських політиків "утриматися від відвідування ЧС 2018 на знак осуду порушення Росією правил світового порядку".