У МЗС про акцію "Самовизначення для Закарпаття" в Угорщині: "Будапешт відверто заграється"

5 канал 2
У МЗС про акцію
У Будапешті під посольством України в Угорщині організували акцію "Самовизначення для Закарпаття", проти якої МЗС України висловило протест. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила посол України в Угорщині Любов Непоп.
"Акція під Посольством України в Будапешті, протест проти якої висловило МЗС України, адже організатори від самого початку заявили, що вони виступають за "самовизначення Закарпаття і свободу русинським, польським, болгарським, румунським, вірменським національним громадам, які проживають на території нинішньої України", висловлюють протест проти "варварства путчистів, які захопили в полон Україну і разом з нею угорських національних братів", - йдеться у повідомленні.
У відповідь на протест України угорська сторона повідомила про право на мирне зібрання та здійснення протестів, в ході яких учасники вільно висловлюють свої думки, та про право на донесення спільно сформульованої позиції, продовжила посол.
"Переконана, що використання цих прав не виправдовує напису на спині учасника акції: "Закарпаття по закону належить Угорщині. Самовизначення для всіх пригнічених націй, примушених жити в Україні".... І для повноти картинки – офіційний прапор каталонської автономії", - додала посол.

За даними Mukachevo.net, акція під посольством України вийшла малочисельною і носила вкрай провокативний характер.

Водночас в Україні сподіваються, що влада Угорщини відмежується від ганебних закликів про відокремлення Закарпаття. Про це написав директор Департаменту політики та комунікацій МЗС України Олексій Макеєв на своїй сторінці у Facebook, коментуючи акцію під посольством України в Угорщині.

"Рішуче протестуватимемо та очікуємо, що влада Угорщини невідкладно відмежується від цих ганебних закликів", - зазначив він.

З його слів, Будапешт, "попри наш для багатьох оглядачів занадто вже конструктивний дипломатичний підхід, відверто заграється".