Геращенко назвала «ножем у спину» голосування Білорусі в ООН щодо Криму

ZIK 3

Голосування білоруської делегації у третьому комітеті ООН щодо резолюції стосовно ситуації з правами людини в анексованому Криму йде врозріз з гучними заявами про нейтральність і є «ножем у спину».

Про це заявила перший заступник голови Верховної Ради, учасниця мінських переговорів Ірина Геращенко у Facebook.

«У вівторок третій комітет ООН проголосував оновлену, жорстку і дуже важливу резолюцію по ситуації з правами людини в окупованому Криму. За – більше 70 країн, майже стільки ж утрималися. Проти – лише 25. Серед них – Білорусь. Разом з РФ, звичайно», – зазначила вона.

«Це – не нейтральна позиція, а цілком конкретна. Нейтральні країни бодай утрималися, Білорусі знову не вистачило «нейтральності» для інакшої від РФ позиції», – додала політик.

З її слів, при цьому Мінськ претендує на певні миротворчі лаври, наголошуючи, що створює нейтральний майданчик для переговорів щодо Донбасу.

«Я, як український політик і як учасник переговорів в мінських групах, розцінюю вчорашнє голосування білоруської делегації в третьому комітеті ООН по резолюції по Криму як таке, яке йде врозріз з гучними заявами про нейтральність. Це другий ніж в спину Україні. Після подібного минулорічного голосування. Написала максимально дипломатично, не вважаю за можливе мовчати», – заявила І.Геращенко.