У захопленні Луганської ОДА брали участь більше 3 тисяч студентів-росіян – екс-співробітник СБУ

Дзеркало Тижня
У захопленні Луганської ОДА брали участь більше 3 тисяч студентів-росіян – екс-співробітник СБУ

У сепаратистських заходах і в захопленні обладміністрації брали участь студенти луганських вишів, які є громадянами Росії, повідомив Андрій Жироїд.

Близько 3,5 тисяч студентів-росіян, які навчалися у луганських вишах, брали участь у захопленні Луганської обласної державної адміністрації у березні 2014 року.

Про це під час допиту в Старобільському райсуді Луганської області сказав колишній заступник начальника обласного управління Служби безпеки Андрій Жироїд, передають "Українські Новини".

Відзначається, що він виступив в якості свідка у справі проти колишнього голови фракції Партії регіонів в парламенті Олександра Єфремова.

Колишній заступник начальника управління СБУ розповів про обставини організації спецслужбами РФ сепаратистських мітингів у Луганській області в 2014 році. За його словами, російські спецслужби багато років створювали агентурну мережу на Луганщині. Вони діяли під виглядом ветеранських організацій та клубів історичної реконструкції.

Також Жироїд зазначив, що у сепаратистських заходах і в захопленні обладміністрації брали участь студенти луганських вишів, які є громадянами Росії.

"Близько 3,5 тисяч студентів з Росії тільки в Луганську, які навчалися на платній основі, взяли участь у тих подіях", - підкреслив колишній співробітник СБУ.

За його словами, захоплення Луганської ОДА відбулося у зв'язку з тим, що правоохоронці не отримали команди протидіяти сепаратистам.

Крім того, Жироїд зазначив, що СБУ встановила наявність тісних зв'язків між тодішнім головою Луганської ОДА Михайлом Болотських і міністром оборони Росії Сергієм Шойгу.

Читайте також: Луганський аеропорт знищили ракетами "Точка" з території РФ - Мін'юст

Як відомо, 9 березня 2014 року в Луганську під час мітингу протестувальники захопили будівлю обласної державної адміністрації. На флагштоку біля адміністрації було піднято прапор РФ і прапор Перемоги.

За матеріалами: Українські новини / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter