"Ідейних поменшало": Тимчук назвав причину "відтоку кадрів" з "ДНР"

5 канал 2

Серед терористів "ДНР" відчувається гостра нестача кадрів. Так, подекуди вона складає від 40% до 70% в окремих частинах. Ця кількість продовжує зростати. Про таке повідомив керівник групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук на сторінці у Facebook.

Він також назвав основні причини "відтоку кадрів". Так, для "ідейних" бойовиків (а цього року це абсолютна меншість з усієї кількості) – це розчарування в політиці, що проводиться керівництвом "ДНР" та РФ.

"Адже по суті нічого з обіцяного фактично так і не втілилося у реальності - не тільки не відбулося входження до складу РФ, але і не налагоджені тісні економічні та політичні взаємини, а доля жителів невизнаних Придністров'я чи Абхазії для багатьох не представляється привабливою", - зазначає Тимчук.

Натомість для "матеріально мотивованих", які складають основну частину бойовиків, причиною відвернення від "ДНР" є низьке грошове утримання. Особливо це стосується тих, хто бере участь у бойових діях.

"На сьогодні грошове забезпечення рядового становить у середньому близько 15 тис. рублів на місяць. Існують ще так звані "бойові", преміальні, відтак заробіток теоретично повинен бути істотно більшим. Однак постійні затримки фінансових надходжень на ці виплати з РФ, разом з махінаціями і злодійством командирами частин і підрозділів даних грошових коштів, роблять такі виплати рідкісними", - пояснює керівник групи "ІС".

За словами Тимчука, багатьох терористів не задовольняє не лише грошове утримання, а й ризик втратити працездатність.

"Зрозуміло, що перебуваючи "на передку", можна не тільки отримати каліцтво, але і виявитися серед "вантажу 200", тоді як юридична відповідальність "ДНР" перед тими, хто отримав каліцтва, фактично існує тільки на папері", - зауважив Тимчук.

Дивіться також фотогалерею за темою: