Через зв’язки з ІДІЛ уродженець Данії позбувся громадянства

ZIK 3

Уродженця Данії засудили до шести років ув’язнення і позбавили громадянства через зв’язки з терористичним угрупованням «Ісламська держава».

Відповідне рішення ухвалив Верховний суд Данії у вівторок, 14 листопада, повідомляє DW.

«Уродженця Данії позбавили громадянства цієї країни через те, що він підтримував «Ісламську державу» та проходив вишкіл у лавах терористичного угруповання», – йдеться у повідомленні.

Зокрема, суд визнав, що Хамза Ч. їздив до Сирії в 2013-му та 2015 роках, де проходив військовий вишкіл зі зброєю в лавах ІДІЛ. Окрім того, він намагався надати фінансову підтримку ІД на суму близько 2500 євро і публічно схвалював терористичну атаку в Копенгагені в 2015 році.

Зазначається, що 25-річний Хамза Ч. має також турецьке громадянство, тому його планують депортувати до Туреччини, однак лише після того, як він відбуде шість років ув’язнення.

Адвокат засудженого заявив, що його клієнт подаватиме скаргу до Європейського суду з прав людини. Він також висловив сумнів у тому, що депортація його клієнта можлива, оскільки в Туреччині є серйозні проблеми із дотриманням прав людини.

Місцеві ЗМІ наголошують, що Хамза Ч. є першим уродженцем Данії, який втратив громадянство.