БПП і НФ ініціювали відставку Соболєва з посади голови антикорупційного комітету Ради (видео)

Дзеркало Тижня 6
БПП і НФ ініціювали відставку Соболєва з посади голови антикорупційного комітету Ради (видео)

Відповідну пропозицію хочуть проголосувати вже сьогодні.

Народний депутат від фракції "Самопоміч" Єгор Соболєв повідомив, що представники фракцій "Блок Петра Порошенко", "Народного фронту", "Відродження" офіційно ініціювали процедуру його відкликання з посади голови комітету Верховної Ради з питань запобігання корупції.

Відповідну копію депутатського звернення, адресованого йому як голові антикорупційного комітету, в якому пропонується доповнити порядок денний засідання комітету з питань запобігання корупції 6 грудня питанням про відкликання Соболєва з посади голови комітету "у зв'язку з його незадовільною роботою на посаді", депутат опублікував на своїй сторінці в Facebook.

Під документом стоять близько десятка підписів, у тому числі народних депутатів із фракції БПП Олега Барни, Тетяни Ричкової, Ігоря Артюшенка, Юрія Буглака, з фракції "Народний фронт" Костянтина Матейченка, Юрія Савчука, з групи "Відродження" Михайла Ланьо.

"Я 15 місяців заважав Порошенку і Ко призначити залежного аудитора НАБУ, з допомогою якого вони збираються розправитися з командою Артема Ситника. Рекомендовані комітетом під моїм керівництвом Роберт Сторч (аудитор ФБР), Марта Борщ (прокурор на процесі США проти Лазаренка) і Карлос Кастресана (керівник антикорупційного трибуналу для Гватемали) нашим клептократам не підійшли. Тепер вони перейшли в контратаку. Або вони нас, або ми їх", - резюмував Соболєв.

Нагадаємо, що 6 листопада, представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко заявила про те, що президент Петро Порошенко готовий через два тижні внести до парламенту свій варіант законопроекту про антикорупційний суд, якщо за цей час у Верховній Раді не буде створена робоча група для напрацювання консенсусного проекту такого закону.

У той же час, 14 листопада Верховна Рада не змогла зняти з порядку денного законопроект №6011. Наявність даного законопроекту, проекту в порядку денному парламенту є перешкодою для внесення президентом свого законопроекту з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії

Голова "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін зазначив, що своїми пропозиціями створити в парламенті робочу групу для напрацювання закону Порошенко тільки затягує час і пробує перекласти відповідальність на народних обранців.

Детальніше про антикорупційні ініціативи президента читайте у статті Олександра Леменова "Антикорупційні суди "по-новому": рецепт Порошенка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter