Порошенко: В мене немає півтора або двох років, щоб чекати створення нового антикорупційного суду

Гордон
Порошенко: В мене немає півтора або двох років, щоб чекати створення нового антикорупційного суду

Президент України Петро Порошенко під час 14-ї щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) заявив, що в нього немає півтора чи двох років, щоб чекати створення нового антикорупційного суду, повідомляє кореспондент інтернет-видання "ГОРДОН".

"Судова реформа була проголосована навесні минулого року. Уже 2017 рік, осінь. І досі у нас ще немає Верховного Суду. Півтора року пішло просто на створення, тестування, поліграф, відбір, перевірку представниками недержавних організацій. Уся процедура зайняла півтора року. Чесно кажучи, у мене немає півтора чи двох років, щоб чекати, поки буде створено новий антикорупційний суд", – зазначив він.

Після цього Порошенко попросив підняти руки тих присутніх у залі, у чиїх країнах є антикорупційні суди.

"Може, у Франції. Може, у Польщі? Може, у Швеції. Може, у Німеччині? Може, у США? Де є? Немає рук. А де існують антикорупційні суди? У країнах, які показують хороші результати в боротьбі з корупцією? У Кенії, наприклад, в Уганді, у Малайзії і в Хорватії. Але я говорив з прем'єр-міністром Пленковичем (прем'єр-міністр Хорватії Андрій Пленкович."ГОРДОН"), вони не дуже задоволені структурою їхнього антикорупційного суду. Можливо, причина не в назві установи, а в довірі, у функціонуванні, у професіоналізмі судової системи. Я сподіваюся, що ми можемо створити антикорупційну палату наступного місяця. І тоді, якщо у 2019-му або 2020 році буде створено антикорупційний суд, будь ласка, будемо раді", – заявив він.

30 вересня 2016 року набули чинності конституційні зміни в частині правосуддя і новий закон "Про судоустрій і статус суддів", який парламент ухвалив 2 червня. 13 липня президент України Петро Порошенко підписав закон.

Згідно із законом, передбачають створення Вищого антикорупційного суду (ВАКС), який буде розглядати окрему категорію справ, підслідних антикорупційному бюро. Водночас дату початку функціонування антикорупційного суду в законі не прописано.

Законом також передбачають створення нового Верховного Суду з касаційними палатами.

Увечері 27 липня Вища кваліфікаційна комісія суддів України визначила переможців конкурсу на 120 посад суддів нового Верховного Суду.

Учасники конкурсу пройшли професійні і психологічні тести, перевірки Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції та Громадської ради доброчесності.