Суд вирішив повернути Мартиненко закордонні паспорти

Гордон
Суд вирішив повернути Мартиненко закордонні паспорти

Солом'янський районний суд Києва задовольнив клопотання захисту колишнього народного депутата від "Народного фронту" Миколи Мартиненка та скасував зобов'язання про здавання його паспортів для виїзду за кордон. Про це повідомляє агентство УНН із посиланням на представника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

За його словами, після демонстрації відповідної постанови суду Мартиненку мають повернути закордонні паспорти.

Адвокат Мартиненка Тетяна Черезова розповіла "Українській правді", що захист обґрунтовував клопотання насамперед відсутністю ризиків, що екс-нардеп переховуватиметься від слідства, виїхавши за межі України.

Вона зазначила, що в Мартиненка "існує необхідність представляти Центр Разумкова на міжнародних самітах, а також необхідність візиту до Швейцарської Конфедерації для захисту своїх прав у кримінальній справі, дзеркальній до кримінальної справи НАБУ".

Черезова додала, що відповідне рішення суду остаточне і не може бути оскаржене.

Мартиненка підозрюють у зловживаннях під час виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату для державного підприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" через австрійську компанію Steuermann і заволодінні майном держпідприємства "Енергоатом".

За словами глави САП Назара Холодницького, колишньому нардепу загрожує до 12 років позбавлення волі.

22 квітня Солом'янський райсуд Києва обрав запобіжний захід Мартиненку у вигляді особистої поруки. За нього заступилося 18 політиків.

Екс-нардепа зобов'язали повідомляти про зміну місця проживання, з'являтися на виклики для проведення слідчих дій і утримуватися від спілкування з групою осіб, які фігурують у матеріалах підозри.