У Росії з почестями поховали загиблого в Сирії артилериста, про загибель якого міноборони РФ не повідомляло – CIT

Гордон 1
У Росії з почестями поховали загиблого в Сирії артилериста, про загибель якого міноборони РФ не повідомляло – CIT

У російському Соль-Ілецьку 14 березня поховали з військовими почестями загиблого у Сирії артилериста Володимира Пономарьова, про загибель якого в Міноборони РФ не повідомляли. Про це заявила група незалежних дослідників Conflict Intelligence Team (CIT) у Facebook.

Про загибель 22-річного Пономарьова повідомило 13 березня видання Saltday. Оренбурзькі ЗМІ висвітлили похорон російського військовослужбовця, якому були надані військові почесті. На його похороні була офіційна делегація на чолі з віце-губернатором Оренбурзької області.

Про загибель російського військового рідним повідомили 7 березня. Тренер Пономарьова з рукопашного бою розповів "РИА 56.ru", що, за його даними, військовослужбовець дістав важке поранення під час обстрілу при виведенні мирних жителів і помер у госпіталі в Москві, а двоє його товаришів по службі загинули на місці.

Джерела Saltday стверджують, що росіянин підірвався на міні.

"Вік Пономарьова, а також офіційний характер похорону і оперативне повернення тіла на батьківщину дають можливість стверджувати, що він дійсно був чинним російським військовослужбовцем, а не найманцем ПВК "Вагнер". Як правило, "вагнерівці" є ветеранами різних локальних конфліктів, родичі чекають їхніх тіл багато тижнів і місяців, а на їхніх похоронах не присутні офіційні особи", – зазначили у CIT.

Співрозмовниця Saltday повідомила, що Пономарьов служив в Інгушетії і вирушив до Сирії у відрядження.

Розслідувачі CIT уважають, що загиблий росіянин служив у 291-й артилерійській бригаді, яка базується в Інгушетії, у станиці Троїцька. Тактичні знаки цієї бригади були помічені на техніці бригади у 2014 році біля кордону з Україною.

"У цій самій частині служив молодший сержант Олександр Солоп, який загинув у Сирії не пізніше ніж 1 березня і був похований у Волгоградській області. Якщо дані про загибель двох товаришів по службі Пономарьова правильні, то можна припустити, що одним із них був саме Солопов. Згадка виведення мирних жителів указує на те, що місцем інциденту могла бути Східна Гута в передмістях Дамаска: російська сторона заявляє, що там діють гуманітарні коридори, через які мирні жителі можуть покинути обложені райони", – зазначають розслідувачі.

За даними CIT, елітна частина Сирійської арабської армії "Сили Тигра", що наступає на східну Гуту, має у розпорядженні гаубиці 2А65 "Мста-Б", які є на озброєнні 291-ї бригади, до розрахунку однієї з яких могли входити Солопов і Пономарьов.

Про загибель Пономарьова або Солопова Міноборони Росії не повідомляло. Про жодні інциденти за участю російських військовослужбовців на початку березня в районі Східної Гути (або де-небудь ще у Сирії) офіційно не згадували.Війна в Сирії триває з 2011 року. У бойових діях беруть участь урядові війська, опозиціонери, радикальні ісламісти, курди і бойовики "Ісламської держави". До конфлікту в різний час приєдналися збройні сили США, Росії, Туреччини та Ірану.

24 лютого 2018 року Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію, яка містить заклик до всіх сторін конфлікту в Сирії негайно припинити військові дії по всій країні, щоб можна було безперешкодно направити гуманітарну допомогу і евакуювати хворих та поранених.

Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини 25 лютого повідомляв, що після ухвалення резолюції Радбезу ООН обстріли Східної Гути не припинилися.

26 лютого міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив, що російський президент Володимир Путін доручив ввести в сирійській Східній Гуті гуманітарну паузу. Він зазначив, що рішення було ухвалено згідно з резолюцією Радбезу ООН.

27 лютого в Держдепі США підтвердили, що бойові дії в Східній Гуті тривають. 28 лютого в Радбезі ООН також заявили, що в передмісті Дамаска не припинилися бомбардування.

Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини 6 березня повідомив, що внаслідок бомбардувань урядових сил у Східній Гуті з 18 лютого загинуло понад 800 мирних жителів.