Керрі на форумі YES в Києві різко висловився про анексію Криму Росією

Сегодня
Керрі на форумі YES в Києві різко висловився про анексію Криму Росією

Колишній державний секретар США Джон Керрі різко прокоментував анексію Росією Криму. Про це він заявив під час виступу на щорічній конференції Ялтинська європейська стратегія (YES) в Києві.

За його словами, Росія зухвало захопила частину української території.

"Це була така велика брехня. Про цих зелених чоловічків... відверто зухвале захоплення території однієї країни іншою країною. Що можна було зробити? Дати більше зброї, можливостей для оборони, фінансування... Я думаю, це зіграло б свою роль. Я зустрічався з президентом Путіним в Москві, ми підкреслювали, що "Мінськ" повинен рухатися вперед, але "нормандський процес" якимось чином розсіяв це", – розповів Керрі і додав, що окупації півострова немає прощення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

"Потрібно дивитися, що відбувається в голові у Путіна: чи сприймалася Угода про асоціацію як пусковий гачок, як загроза? ...Якщо з його точки зору це виглядало як загроза Росії, то потрібно приймати це до уваги", – підкреслив американський дипломат.

Щодо миротворчої місії ООН на Донбасі американець сказав, що потрібно впевнитися, що це не якась пастка.

"Ми повинні думати про те, що буде далі, як розгортатимуться події в регіоні (навколо України. – Ред.). Але зухвалість і безпрецедентність деяких речей, в тому числі кібердіяльність Росії, – неприйнятна", – підсумував екс-держсекретар США.

Ялтинська європейська стратегія (Yalta European Strategy, скорочено форум YES) – щорічна конференція, яку організовує Фонд Віктора Пінчука. На конференції збираються найвпливовіші політики та підприємці України і світу, вона проходить щорічно, починаючи з 2004 року. Метою конференції є розвиток України, її європейське майбутнє, а також налагодження міжнародних зв'язків.

Засновником Ялтинської європейської стратегії є Віктор Пінчук, відомий український бізнесмен і меценат.