У Лівії стався напад на авіабазу – понад 140 загиблих

5 канал
У Лівії стався напад на авіабазу – понад 140 загиблих
Внаслідок нападу на авіабазу Брак аль-Шаті на півдні Лівії загинула 141 людина. Про це повідомляє Reuters з посиланням на представника Лівійської національної армії Ахмеда аль-Місмарі, пише "Укрінформ".

"Приблизно 141 особу було вбито днем раніше під час нападу на авіабазу на півдні", – йдеться у повідомленні.

За словами Ахмеда аль-Місмарі, зі 141 загиблого 103 людини є військовослужбовцями. Жертвами нападу стали і цивільні люди.

Видання інформує, що атака сталася у четвер, 18 травня 2017 року. Військових атакував загін, відомий як Третя сила з міста Місрата на північному заході Лівії. Раніше це угруповання контролювало базу Брак аль-Шаті і номінально є союзником уряду національної угоди в Тріполі, який підтримує ООН. Представник Третьої сили заявив місцевому телебаченню, що вбиті були ті, хто був озброєний.

У правозахисній організації Human Rights Watch, що посилається на представників медичних служб, свідків, а також на відео- і фотоматеріали, повідомили, що атакувальники вбивали бійців Лівійської народної армії пострілом у голову. Правозахисники зазначили, що такі дії можна розцінити як акт кари. Своєю чергою, посол Лівії в ООН Мартін Коблер назвав атаку на базу безпричинною і жахливою і заявив, що це "не повинно підштовхнути (Лівію) до глибокого і затяжного конфлікту".

А прем'єр-міністр уряду національного угоди Фаїз Сарадж заявив, що він відстороняє міністра оборони Лівії Махді аль-Баргхаті і командувача Третьою силою Джамала Траікі до того часу, поки не буде визначено, хто несе відповідальність за порушення режиму припинення вогню. Він заявив, що не віддавав наказу про атаку міністерству оборони і закликав до припинення вогню між ворогуючими сторонами.