Екс-президента Аргентини звинуватили в державній зраді

iPress.ua
Екс-президента Аргентини звинуватили в державній зраді

Про це пише The Washington Post.

Як зазначається в матеріалах суду, суддя звинувачує Кіршнер в тому, що вона приховала роль Ірану в атаці, жертвою якої стали 85 осіб, в обмін на "потенційно вигідну торговельну угоду".

Для арешту колишнього президента суд попросив позбавити її недоторканності. На даний момент Кіршнер займає пост сенатора.

У рамках розслідування, суд також заарештував трьох колишніх прихильників і помічників Кіршнер, в тому числі екс-міністра закордонних справ Аргентини Гектора Тімермана. Він був поміщений під домашній арешт.

Коментуючи рішення суду, Кіршнер заявила, що воно "не має нічого спільного з правосуддям або демократією".

"Тут немає справи, немає злочину, немає мотиву. Бог знає це, уряд знає це, президент Макрі теж знає", - заявила вона.

Нагадаємо, в березні Кіршнер звинувачувалася в протизаконних фінансових операціях з продажу та купівлі валюти за зниженими цінами.

Вибух в аргентинському єврейському культурному центру в Буенос-Айресі стався 18 липня 1994 року. У будівлі підірвав бомбу терорист-смертник. У результаті загинули 85 людей, більше 200 постраждали. У 1995 році аргентинська розвідка поклала відповідальність за теракт на ліванське угруповання Хезболла. Також в Аргентині припустили, що до вибуху могла бути причетна іранська влада.