У Німеччині хочуть зробити громадський транспорт безкоштовним

iPress.ua 1
У Німеччині хочуть зробити громадський транспорт безкоштовним

Модель безкоштовного громадського транспорту при одночасному обмеженні на пересування приватних автомобілів зі старими і неекологічними двигунами пропонується випробувати в п'яти середніх за розмірами німецьких містах: Бонні, Ессені, Мангеймі, Ройтлінгені і Херренберзі (останній по суті є передмістям Штутгарта - міста з одним з найвищих рівнів забруднення повітря в Німеччині), інформує TheLocal.de.

Пропозиція німецької влади викликала багато суперечок у самій Німеччині. Міська влада і транспортні компанії побоюються занадто високих витрат, пов'язаних з цим заходом, крім того, при різкому зростанні числа пасажирів багатьом містам доведеться задуматися про серйозне розширення парку автобусів, трамваїв та інших видів транспорту. Як заявив глава Асоціації німецьких міст Хельмут Деді: "Ми очікуємо від федерального уряду чіткого пояснення, як безкоштовний транспорт буде фінансуватися".

Під впливом активної дискусії влада Німеччини вже пом'якшила свою пропозицію - місцева влада повинна сама вирішувати, які заходи для зниження викидів вони готові приймати.

"Ймовірно, деякі муніципальні чиновники вирішать ввести безкоштовний проїзд в громадському транспорті, але це не буде обов'язковим", - заявив прес-секретар Міністерства з питань навколишнього середовища.

Нагадаємо, що Єврокомісія пригрозила Німеччині позовом у зв'язку з тим, що в багатьох великих містах країни протягом ряду років перевищено допустимий в ЄС рівень окису азоту в повітрі через вихлопні гази автомобілів з дизельними двигунами.

Європейська комісія вимагає від дев'яти країн Європейського союзу до 5 лютого вжити ефективних заходів боротьби проти високого рівня забруднення повітря. За даними ЄК, щороку в Євросоюзі лише наслідки забруднення повітря вмирають близько 400 тис. осіб.

У листопаді, тисячі демонстрантів вийшли на вулиці містечка Керпен неподалік від Бонна, щоб висловити протест проти вугільної енергетики.