"Ніж у спину". Геращенко розкритикувала голосування Білорусі в ООН щодо Криму

Тиждень 4

Голосування білоруської делегації в ООН щодо Криму, є таким, що суперечить заявами про нейтральність. Про це заявила перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко у Facebook.

"У вівторок третій комітет ООН проголосував оновлену, жорстку і дуже важливу резолюцію по ситуаціі з правами людини в окупованому Криму . ЗА- більше 70 країн, майже стільки ж утрималися. Проти - лише 25. Серед них- Білорусія. Разом з РФ, звичайно", - написала Геращенко.

"Це - не нейтральна позиція, а цілком конкретна. Нейтральні країни бодай утрималися, Білорусі знову не вистачило " нейтральності" для інакшої від РФ позиції. Але при цьому Мінськ претендує на певні миротворчі лаври, наголошуючи, що створює нейтральний майданчик для переговорів по Донбасу", - додала перший віце-спікер ВР.

Геращенко також нагадала про те, що голосування в Генасамблеї ООН за цією важливою для України резолюцією заплановано на грудень.

"Ми б хотіли бачити нейтральність від тих країн, які голосно заявляють про свою нейтральність, громадяни яких представлені в місії СММ ОБСЄ і які хочуть приєднатися до миротворчої діяльності на Донбасі", - наголосила вона.

Нагадаємо, у 2016 році представники Республіки Білорусь в ООН намагалися зупинити розгляд резолюцій у третьому комітеті Генеральної Асамблеї ООН стосовно прав людини.