Клімкін: Росія повинна піти з України і заплатити компенсацію за агресію

Сегодня
Клімкін: Росія повинна піти з України і заплатити компенсацію за агресію

Міністр закордонних справ Павло Клімкін, який раніше говорив, що Росія не хоче миру на Донбасі, заявив, що Москва повинна заплатити Україні компенсацію за свою агресію і завдані збитки. Про це він сказав під час виступу на засіданні Ради міністрів ОБСЄ у Відні.

За його словами, Росія не збирається виконувати Мінські угоди

"Чітко зрозуміло, що деоккупація Криму стане єдиним шляхом для вирішення поточних проблем з правами людини і безпеки на півострові. Ми закликаємо до мирних скоординованих зусиль в рамках структури спеціальної платформи, ініційованої Україною. Україна продемонструвала свою прихильність досягнутим угодам завдяки практичним крокам. До сих пір не було сигналу, що Росія коли-небудь мала намір дотримуватися своїх зобов'язань. Мінські зобов'язання Росії включають припинення вогню, виведення її військ і озброєння з території України і повернення контролю державного кордону українському уряду. Вона повинна покинути тимчасово окупований Крим і компенсувати збиток, який вона заподіяла українцям, українській землі і інфраструктурі", – сказав Клімкін.

Крім того він відповів на слова російського колеги Сергія Лаврова щодо миротворців на Донбасі.

"Лавров на міністерському засіданні ОБСЄ у Відні бажання розмістити місію ООН на окупованому Донбасі назвав бажанням створити там окупаційну адміністрацію. Я вважаю, що вона там вже є – це російська окупаційна адміністрація", – підкреслив міністр.

Як заявляв на цьому ж засіданні ОБСЄ держсекретар США Рекс Тіллерсон, Росія озброює бойовиків на Донбасі. Американський дипломат закликав російську владу припинити агресію проти України.