Партія "Яблуко" про відсторонення збірної Росії від Олімпіади: Путін підставив країну і спортсменів

Гордон 1

Відсторонення збірної Росії від зимових Олімпійських ігор 2018 року серйозно підриває авторитет країни на довгі роки вперед. Про це 6 грудня заявила голова партії "Яблоко" Емілія Слабунова, повідомила прес-служба політсили.

"Це рішення залишиться на совісті МОК, а нам треба поставити питання уряду і президенту своєї країни, як на тлі нескінченних розмов про зростання російського впливу у світі ми перетворилися на ізгоїв, чий прапор не може з'явитися на головному спортивному святі світу", – зазначила вона.

Влада Росії, щоб пустити світу "пил в очі", зробила брехню і застосування допінгу державною політикою, уважає Слабунова.

Відповідальність за провал вона поклала на колишнього міністра спорту РФ Віталія Мутка, якого "президент Володимир Путін, замість чесного розгляду і відсторонення, підвищив до віце-прем'єра уряду".

"Путін підставив країну і спортсменів під удар і не має морального права знову висуватися у президенти", – наголосила лідер партії "Яблоко".

Слабунова впевнена, що "в цій важкій ситуації кожен спортсмен повинен сам вирішувати, чи брати участь йому в Олімпіаді під нейтральним прапором чи ні".

"Заборонити спортсменам прийняти запрошення виступити під нейтральним прапором ні президент, ні будь-хто не мають права. Винуватці національного приниження не повинні вирішувати долю чесних спортсменів", – резюмувала вона.

5 грудня Міжнародний олімпійський комітет через систематичне порушення антидопінгових правил відсторонив від участі в Олімпіаді 2018 року в південнокорейському Пхьончхані Національний олімпійський комітет РФ.

Водночас до участі в Іграх допустять окремих російських спортсменів, які виконають кваліфікаційний норматив і пройдуть спеціальні допінг-тести. Вони будуть змагатися під олімпійським прапором як "олімпійські атлети з Росії". У разі перемоги представника РФ на його честь буде виконано олімпійський гімн. Спортсменам із Росії заборонять наносити на форму національну атрибутику.

Виконком МОК також довічно відсторонив від будь-якої участі в Олімпіадах Мутка і його колишнього заступника Юрія Нагорних.

6 грудня Путін запевнив, що влада РФ не перешкоджатиме відправленню російських спортсменів на Олімпіаду.

Цього ж дня він оголосив про участь у президентських виборах, які відбудуться 18 березня 2018 року.

Від "Яблока" балотуватиметься засновник партії Григорій Явлінський.