Відмова Нацполіції купувати паливо у "Трейд коммодіті" була незаконною - ЗМІ

Дзеркало Тижня
Відмова Нацполіції купувати паливо у

Антимонопольний комітет визнав дії поліції не правочинними.

Відмова Національною поліцією закуповувати паливо у компанії ТОВ "Трейд коммодіті", яка виграла тендер на поставку паливно-мастильних матеріалів в системі електронних торгів Prozorro, була незаконною.

Офіційно пропозиції "Трейд коммодіті" щодо усіх шести лотів були відхилені через невиконання фірмою однієї з ключових вимог замовника – мати достатню кількість автозаправок, та повідомила про меншу кількість поставок пального. Поліція з огляду на ці погрішності ще на початку вересня вирішила відхилити заявку "Трейд коммодіті", однак фірма оскаржила це рішення в АМКУ.

Компанія вказала, що торги проводились відповідно до законодавства, і їй повинні були надати час надати уточнені документи. Однак поліція не дала такої можливості, тому АМКУ задовольнив скаргу "Трейд коммодіті" в частині відхилення її заявки.

Також АМКУ задовольнив іншу частину скарги, якою поліція визначала переможцями торгів по іншим лотах фірми ПП "ОККО контракт", ТОВ "Нафтотрейд ресурс" і ТОВ "Техойл рітейл".

Читайте також: НАБУ затримало двох високопосадовців з Міноборони за розтрату 150 млн при закупівлі палива

Поліція у свою чергу не змогла виконати рішення АМКУ, пославшись на відсутність "технічної можливості" повернути "Трейд коммодіті" на стадію оцінки по лотах 2 – 6, а відтак відмінили торги по всім лотам 1 – 6.

Як пишуть "Наші гроші" Національна поліція насправді могла виконати рішення АМКУ як мінімум щодо одного з лотів, однак не стала цього робити.

Суть у тому, що система Prozorro дозволяє підвантажувати скарги АМКУ лише під один лот, тим часом як "Трейд Коммодіті" подала одну скаргу на всі 6 лотів. Таким чином замовник може виконати рішення АМКУ тільки щодо одного лоту, у який підвантажилась скарга.

Разом з тим, директор департаменту з комунікації МВС Артем Шевченко повідомив, що поліція відхилила пропозиції "Трейд Коммодіті" не тільки через проблеми з конкурсними документами, але й усвідомлюючи "всі ризики" співпраці з фірмою, яка занижує на торгах вартість свого палива, а отримавши підряд вимагає від замовника підняти ціну.

Читайте також: Порошенко вимагає якнайшвидшого розслідування справи про закупівлі палива Міноборони

Національна поліція України у вересні відхилила пропозицію компанії "Трейд Коммодіті", яка виграла тендер на поставку паливно-мастильних матеріалів на 380 мільйонів гривень, повідомляє прес-служба МВС. Остаточний відмова компанія, яка фігурує в розслідуванні НАБУ про розкрадання 149 млн гривень Міноборони, отримала на початку поточного тижня.

11 жовтня НАБУ повідомило про викриття корупційної схеми розтрати 149 мільйонів гривень при закупівлі палива для Міністерства оборони. У рамках розслідування були затримані заступник міністра оборони Ігор Павловський, директор Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів міністерства Володимир Гулевич і ще дві посадові особи.

Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter