Суд зобов'язав БРСМ-Нафту доплатити 1,8 млрд грн податків

Новое Время
Суд зобов'язав БРСМ-Нафту доплатити 1,8 млрд грн податків

Компанія Стейт Оіл (керуюча компанія оперативної діяльністі мережі АЗК БРСМ-Нафта) повинна доплатити 1,8 млрд грн податку на прибуток та акцизного податку.

Таке рішення підтвердив Вищий адміністрівний суд України, передає Інтерфакс-Україна.

Відзначається, що у ході проведення документальної планової виїзної перевірки підприємства офісом великих платників податків була встановлена реалізація на орендованих АЗС під брендом БРСМ-Нафта неврахованих у бухгалтерському та податковому обліку нафтопродуктів. Крім того, у ході цієї перевірки було встановлено, що Стейт Оіл ухилилася від сплати близько 1,8 млрд грн податків.

Нагадаємо, що на початку листопада 2016 року генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив про масштабні обшуки на об'єктах БРСМ-Нафти, звинуватив компанію в ухилянні від сплати податків на суму близько 1 млрд грн.

Також раніше повідомлялося, що рішення ДФС про донарахування 1,6 млрд грн було підтверджено судом 20 липня 2017 року і набуло законної сили.

16 вересня всі нафтопродукти у мережі АЗС БРСМ-Нафта були визнані речовими доказами у справі про несплату податків на суму 1,6 млрд грн.

26 вересня Шевченківський райсуд Києва відмовив ДФС і ГПУ в арешті нафтопродуктів мережі БРСМ-Нафта з повною забороною їх реалізації, вважаючи такий арешт необґрунтованим. Відмова суду не є перешкодою для ГФС і ГПУ звернутися з таким клопотанням повторно.

ЗМІ повідомляли, що це не перша подібна акція силовиків щодо БРСМ-Нафти. У листопаді-грудні 2016 року правоохоронці зупинили роботу 96 з 173 АЗС БРСМ-Нафти у рамках розслідування щодо ухилення від сплати податків. Проте, на початок літа 2017 року 74 АЗС з 96 зупинених станцій повністю відновили роботу.

Крім того, у жовтні стало відомо про те, що ГПУ і ДФС ініціюють арешт всіх видів нафтопродуктів, що знаходяться у резервуарах всіх АЗС мережі БРСМ-Нафта.


Мережа БРСМ заснована у 1995 році Андрієм Бібой і Олегом Поліщуком. У 2007 році Поліщук продав свої 50% акцій мережі Едуарду Ставицькому. За час роботи останнього в уряді з 2010 по 2013 року мережа БРСМ зросла у 5 разів (з 26 до 130 АЗС). Після вибуху АЗК компанії у Переяславі-Хмельницькому (квітень 2014 року) і хвилі розслідувань про причетність до цього бізнесу Едуарда Ставицького його частка перейшла компанії Фриз Ойл Груп, а обидва акціонера виїхали за кордон, де знаходяться донині. У 2016 році партнери розділили бізнес навпіл, кожному відійшло по 63 АЗС. На даний момент станції Ставицького знаходяться в управлінні компанії Стейт Ойл, контрольованої Андрієм Бібой.