Фахівець поділився рецептом, як повернути повноцінні сексуальні стосунки

Експрес

Є речі, які допомагають зробити інтимне життя комфортнішим. У цьому списку, зокрема, лубриканти -- спеціальні гелеподібні речовини. У чому полягає їх ефект і чи всім вони корисні?

-- Лубрикант -- це матеріал, що зменшує тертя, відіграє роль змащування, -- пояснила Вікторія Бабенко, гінеколог. -- Так він захищає слизові оболонки статевих органів від появи мікротріщин і подразнень, а відтак -- запобігає болю і відчуттю дискомфорту. Лубриканти можуть стати у пригоді парам, у яких жінка мала гінекологічну операцію чи внаслідок вікових гормональних змін природного змащування уже не досить. Деякі гелі відіграють роль пролонгатора (продовжувача) статевого акту, містять протизапальні, протимікробні, контрацептивні компоненти.

-- Тож вони можуть замінити презерватив?

-- Ні, але можуть добре поєднуватися з кондомом (про це на упакованні має бути спеціальна позначка) і забезпечувати ефект подвійного захисту. Якщо використовується презерватив, то лубрикант треба наносити поверх виробу, щоб він не зісковзнув у відповідальну мить.

  -- Чи всім лубриканти корисні? Чи не можуть вони зашкодити людям з алергією?

-- Лубриканти виробляють переважно на основі очищених натуральних і синтетичних восків, гліцерину  та невеликої кількості допоміжних речовин. Це нешкідливі для здоров'я речовини, але, якщо раніше спостеріагалася алергія на віск чи певні медичні препарати, варто попередньо прочитати інструкцію до лубриканта і з'ясувати, що входить до його складу. Варто також звернути увагу і на позначку "Ph" -- це показник кислотності. Оптимальна величина -- 4,5 -- 5,5.

-- Чи можуть лубриканти допомогти у разі певних медичних проблем, таких, як, наприклад, вагінальний кандидоз?

-- Ні, ані від вагінального кандидозу, ані від проблем з ерекцією лубрикант не порятує. У нього завдання просте: зволожувати, змащувати і таким чином коригувати дрібні незручності, як-от підвищена сухість статевих органів. Звісно ж, попередньо треба з'ясувати з допомогою лікаря її причини, адже, наприклад, при гострих запальних процесах від використання лубриканта, як і загалом від статевих стосунків, слід відмовитися.