Саакашвілі заявив, що Державна міграційна служба не розглядає його заяву про політичний притулок в Україні

Гордон 2
Саакашвілі заявив, що Державна міграційна служба не розглядає його заяву про політичний притулок в Україні

Лідер партії "Рух нових сил" Михайло Саакашвілі на прес-конференції 13 жовтня заявив, що Державна міграційна служба України не розглядає його заяви про надання політичного притулку. Про це повідомило агентство "Українські новини".

"Вони (Державна міграційна служба. – "ГОРДОН") відмовляються реагувати на цю заяву. Закінчилися всі терміни", – сказав політик.

Саакашвілі нагадав, що має намір подавати позов про поновлення громадянства України.

Президент Петро Порошенко видав указ про втрату Саакашвілі громадянства 26 липня на підставі недостовірних даних, поданих політиком у Держміграційну службу України. Зокрема, Саакашвілі не вказав, що проти нього в Грузії відкрито кримінальні провадження.

5 вересня Україна отримала від Головної прокуратури Грузії запит про розшук, узяття під варту і екстрадицію Саакашвілі. До цього міністр юстиції Грузії Тея Цулукіані заявляла, що Україна відмовила у виданні Саакашвілі у 2014 і 2015 роках.

Адвокат політика Маркіян Галабала повідомив, що Саакашвілі попросив політичного притулку в Україні. 3 жовтня генеральний прокурор України Юрій Луценко підтвердив, що існують підстави для відмови в екстрадиції Саакашвілі.

10 вересня лідер партії "Рух нових сил" Михайло Саакашвілі разом із соратниками зумів із Польщі прорватися в Україну через пункт пропуску "Шегині". Слідчі кваліфікували ці події за п'ятьма статтями Кримінального кодексу України, зокрема "погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу" і "групове порушення громадського порядку".

Мостиський районний суд Львівської області визнав Саакашвілі винним у незаконному перетині державного кордону України. Згідно з рішенням суду, політик має заплатити штраф у розмірі 3400 грн. Окрім того, він зобов'язаний сплатити судовий збір у розмірі 320 грн. Захист політика оскаржив рішення.

Адвокати Саакашвілі також мають намір оскаржити припинення його українського громадянства у Вищому адміністративному суді України.

3 жовтня Саакашвілі звернувся до Держміграційної служби з проханням надати йому політичний притулок.