"Захід-2017". У НАТО побоюються конфлікту з Росією з-за ненавмисних інцидентів

Гордон


Військові навчання Росії в Білорусі "Запад-2017" схожі на підготовку "до великої війни". Про це 16 вересня заявив у інтерв'ю Associated Press голова Військового комітету НАТО чеський генерал Петро Павло.

Він зазначив, що в Москві не дають об'єктивної інформації про навчання, попри запевнення, що "НАТО не вважається ворогом" і що навчання не спрямовані проти НАТО.

Павло звертає увагу на невідповідність офіційно озвученої кількості військ, що бере участь у навчаннях "Запад-2017", із фактичними.

За словами генерала, самі навчання за участю РФ не викликають занепокоєння, проте коли дивитися на "загальну картину", причини для хвилювання є, тому що "Росія непрозора".

Він повідомив, що два тижні тому особисто зустрічався з начальником генштабу РФ Валерієм Герасимовим.

Павло зазначив, що через високу концентрацію військ НАТО поблизу Балтійського й Чорного морів можливі інциденти, пов'язані з людськими помилками. Генерал висловив побоювання, що ненавмисний інцидент може перерости в конфлікт.

14 вересня в Білорусі стартували навчання "Запад-2017", які триватимуть до 20 вересня. Військовослужбовці РФ почали прибувати до країни 24 липня.

Своє занепокоєння щодо їхнього проведення вже висловили країни Європейського союзу, НАТО й Україна.

Експерти попередили, що навчання можуть стати етапом "окупації і втягування Білорусі у збройний конфлікт".

До моніторингу запросили Польщу, Литву, Латвію, Естонію, Швецію та Норвегію. Україна й НАТО направили на маневри своїх верифікаторів.