Шахтарський бунт на Донеччині: чому сотні гірників припинили роботу

5 канал 1
Шахтарський бунт на Донеччині: чому сотні гірників припинили роботу

На знак протесту шахтарі припинили роботу в копальнях та разом із родинами вийшли на пікет адмінбудівлі Держпідприємства "Селидіввугілля", звинувачуючи керівництво в нездатності до ефективної господарської діяльності. Готуються також відрядити представників до профільного міністерства, щоби розв'язати свою проблему в столиці.

Ранком четверга поблизу адмінбудівлі "Селидіввугілля" зібралося близько сотні гірників, деякі прийшли разом із родинами.

"Два місяці без зарплати. Два місяці! А треба ж якось за комунальні послуги сплачувати. Людям погрожують вже світло відрізати", – розповідає гірник Володимир Панютчів.

Після акції з перекриття дороги в середу, підприємство виплатило 17% від заробітку в січні. Але це шахтарів ще більше обурило.

"По 300 гривень дають. Вас влаштовує? Вашу дружину влаштовує?" – питається жінка гірника.

Керівники вугільного підприємства натякають працівникам, що обсяги виробництва впали, і зароблених грошей на зарплату не вистачає, не враховуючи навіть побутових потреб.

"Вугілля йде на Центренерго, йде навіть розрахунок за це вугілля. На зарплату потрібно 95 мільйонів виділити, а заробляємо ми – 70 мільйонів", – каже голова незалежної профспілки гірників шахти "1/3 Новогродівська" Сергій Павлов.

Гірники, зі свого боку, обурені тим, що чиновники не вкладають грошей у розвиток підприємства задля збільшення видобутку вугілля. Профспілка гірників бере на себе ініціативу розв'язати грошове питання напряму у профільному міністерстві.

А генеральний директор "Селидіввугілля" Сергій Пахомов посилається на обіцянки міністра та запевняє – гроші будуть скоро. Принаймні, на наступному тижні чекають обіцяні урядом 120 мільйонів.

Натомість, активісти від трудових колективів шахт "Селидоввугілля" обіцянкам не дуже вірять. Тож встановили поблизу входу в адмінбудівлю намет, у якому організували чергування, а з наступного тижня обіцяють зібрати групу, щоб їхати до міністра.

Сніжана Юрьєва, Донецька область, "5 канал"