МВФ закликала українську владу "захистити незалежність НАБУ та САП"

5 канал 1
МВФ закликала українську владу

У МВФ висловили занепокоєння через ситуацію довкола антикорупційних відомств в Україні, зокрема – НАБУ та САП. Про це йдеться в офіційній заяві організації, передає "Укрінформ".

"Ми глибоко стурбовані недавніми подіями в Україні, які можуть погіршити прогрес, досягнутий у створенні незалежних інституцій, що борються з корупцією на високому рівні, включаючи Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціальну антикорупційну прокуратуру", - зазначила директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард.

Вона наголосила, що боротьба з корупцією є ключовою потребою для українського суспільства та "має вирішальне значення для досягнення міцного й стабільного зростання".

Крім того, вона нагадала, що це є частиною зобов'язань уряду за програмою МВФ.

"Ми закликаємо українську владу та парламент захистити незалежність НАБУ та САП. Ми також наполегливо закликаємо владу швидко просуватися з прийняттям законодавства, щоб оперативно впровадити незалежний Антикорупційний суд відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії Ради Європи, що є необхідним для надійного вирішення справ з корупції на високому рівні", - підкреслив основний кредитор України.

Нагадаємо, раніше Держдеп США відреагував на "антикорупційні війни" в Україні. У Вашингтоні ж заявили: непорозуміння довкола правоохоронних органів України можуть призвести до втрати підтримки України з боку американської адміністрації й експертного товариства Сполучених Штатів.

Згодом ЄС вперше пояснив свою позицію стосовно ГПУ та НАБУ.