Збільшення податків понад оптимальний рівень зменшує ВВП – эксперт

Дзеркало Тижня 3
Збільшення податків понад оптимальний рівень зменшує ВВП – эксперт

Надмірні податки негативно позначаються на всіх економічних процесах.

Високі ставки податків спричиняють уникнення від сплати податків, призводять до тінізації економіки, знижують стимули до праці, є причиною падіння виробництва. Як результат, з часом зменшується ВВП країни. Про це у своїй статті для DT.UA пише Володимир ДУБРОВСЬКИЙ, старший економіст CASE-Ukraine, головний експерт групи Податкова реформа РПР.

"Що більшим є податкове навантаження, то більшими стають стимули для уникнення оподаткування. Це чинник, який зумовлює існування оптимального навантаження навіть якщо мати на меті максимізацію перерозподілу в абсолютних цифрах... Зрозуміло, що встановивши податки такими, аби відбирати 100% заробленого, держава може тільки знищити стимули для праці, тож надходження впадуть до нуля, цього разу разом з виробництвом. Саме так відбулося свого часу з сумнозвісною "продразверсткой", встановленою за часів "воєнного комунізму" – вона призвела до голоду та розрухи, і від неї довелося відмовитися на користь НЕП. У менш жорсткій формі – збільшення податків понад оптимальний рівень, хоча й не одразу, але зрештою зменшує ВВП порівняно з тим, яким він міг би бути в іншому разі, отже, за декілька років веде до зменшення надходжень... Образно кажучи, спроба "закрутити гайки" економіки призводить до "зриву різьби", - пише автор.  

 

Читайте також: ВВП України в першому кварталі 2018 року виріс на 3,1%

Детальніше про вплив високих податків на економічне зростання читайте в матеріалі Володимира ДУБРОВСЬКОГО "Державні видатки в Україні: що занадто, то не здраво" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter