Юрист назвав відсутню ланку в інформації про записи Курченка та Саакашвілі

ZIK 2

У справі Міхеїла Саакашвілі Генпрокурор Юрій Луценко мав надати у парламенті висновки фоноскопічної експертизи.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив заступник начальника Головного слідчого управління МВС в 2016р., заслужений юрист України Георгій Мамка.

«Доки політика буде жити в правоохоронній системі – від початку до кінця такі дії будуть некваліфікованими. Якщо казати про те, що таким чином вночі спробували затримати чи вручити підозру Саакашвілі, то при такому підході необхідно сказати, що оперативні підрозділи в Національній поліції нам не потрібні. Нам треба, щоб був слідчий, силовий підрозділ, який може штурмувати щось, і більше нічого», – переконаний пан Мамка.

За словами Георгія Мамки, кожен слідчий має вірно збирати і пред'являти докази, а не так, як трапилося у Раді.

«Коли ми зрозуміємо, що Кримінально-процесуальним кодексом введено процес змагальності сторін, коли ми зрозуміємо, що кожен слідчий, кожен держслужбовець має вірно збирати і пред'являти докази, а не так, як в нашому випадку трапилося, що з трибуни Верховної Ради показали записи з приводу розмов Саакашвілі та Курченка?

На мою думку, якщо вони вже пішли говорити в парламенті, то потрібно було надати висновок фоноскопічної експертизи. Якби був такий крок з боку Генерального прокурора, то не було б розмов у суспільстві, між юристами між адвокатами Саакашвілі», – вважає гість програми.

Юрист висловився про те, що на телеканалах передають повідомлення, мовляв Генпрокурор вручив документи щодо розшуку Саакашвілі, а на фоні стоїть розшукуваний політик і виступає з трибуни, у такому випадку виникає питання – хто кого шукає.

«Підставою для оголошення в розшук є невстановлення місцезнаходження особи. Коли це вже показують, то не потрібно над собою сміятися. Необхідно просто вірно планувати заходи, вірно проводити слідчі дії. Вночі треба було вийти до людей і показати рішення суду щодо затримання і доставки під вартою, та кому доручено виконання», – підсумував Георгій Мамка.