На Консульстві Польщі в Києві вивісили антипольський плакат

ZAXID.NET 17

Активісти «Чорного комітету» вивісили «дошку польських злочинів проти України» на приміщенні консульства Польщі в Києві. Про це у середу, 14 лютого повідомило «Польське радіо».

На ній зображено контури Польщі та України в національних, біло-червоних та синьо-жовтих кольорах. З Польщі до України ведуть стрілки з написами: «окупація, полонізація, пацифікація, операція «Вісла», репресії та концтабори». Інформацію про цей інцидент підтвердив посол Польщі в Києві Ян Пєкло.

«Перед консульством з’явилося кілька осіб, вони розгорнули цей плакат, сфотографували і швидко зникли», – сказав посол і жлжпа, що коментарі тут зайвий, тому що акція не мала масового характеру.

Як пояснив Ян Пєкло, «це спроби різних груп, що намагаються здобути популярність».

Між тим, організація «Чорний комітет» у своєму повідомленні оголосила, що Польща використовує факт, що Україна перебуває у стані війни. «Польща хоче приписати нам якісь злочини, але ми добре пам’ятаємо її злочини проти України. «Чорний комітет» наголошує: кожен народ має право на своїх героїв і ніхто не має права нав’язувати українцям свою правду. Ми будемо реагувати на будь-які прояви імперіалізму проти України і захищатимемо її суверенітет, якщо на це не здатні офіційні структури», – написали представники організації.

Між тим, польські видання відреагували на акцію, називаючи її «провокацією», а плакат «антипольським».