Рада прийняла закон про створення єдиного реєстру випадків домашнього насильства

Гордон 2

Верховна Рада 7 грудня ухвалила в другому читанні і в цілому законопроект №5294 про запобігання та протидію домашньому насильству, передає кореспондент "ГОРДОН".

За документ проголосувало 237 депутатів, мінімально необхідно 226 голосів.

Законопроект передбачає створення Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства, а також можливість заборонних приписів для кривдників.

"З метою боротьби з домашнім насильством у проект закону пропонується впровадження комплексного підходу до боротьби з цим явищем, суттєве доповнення існуючих інструментів такої боротьби, уведення нових визначень термінів та інші норми, спрямовані на покращення захисту потерпілих від домашнього насильства. Головними суб'єктами виконання в Україні зазначеного проекту закону є Міністерство соціальної політики України, Міністерство внутрішніх справ України, Міністерство охорони здоров'я України, Міністерство освіти і науки України, суди", – ідеться в пояснювальній записці до документа.

6 грудня Рада ввела кримінальну відповідальність за примушування до вступу у шлюб та домашнє насильство. Законопроект №4952 підтримав 241 депутат.