Кубів виступив на підтримку глави НААН Гадзала, якого звинувачують у багатомільйонних махінаціях

Канал 24
Кубів виступив на підтримку глави НААН Гадзала, якого звинувачують у багатомільйонних махінаціях

Про це повідомив один з учасників зборів, додавши що це стало великим сюрпризом для більшості учасників, оскільки "він не має відношення до роботи Академії та наскільки відомо, ніколи нами не цікавився".

"Кубів говорив багато теплих слів про президента Академії, дякував за те, що він робить для української аграрної науки. Закликав усіх не піддаватися на провокації", – сказав співрозмовник.

Засідання проходило 7 грудня. Президія НААН України – це вищий управлінський орган Академії. Передбачалося, що до порядку денного внесуть питання про дострокове припинення повноважень президента Академії Ярослава Гадзало, який опинився в центрі кількох корупційних скандалів. ЗМІ оцінюють тіньовий дохід академії в 120 мільйонів доларів щорічно.

Офіційно академія заробляє всього 728 гривень з гектара (з розрахунком доходів від наукової діяльності), при тому, що вартість оренди держземлі за підсумками 2016 року в середньому по Україні – 2,249,8 грн/га. Також зафіксували і високий рівень витрат самого Гадзала, які не можна порівняти з доходами, зазначеними в його декларації. Зокрема, президент НААН носить туфлі вартістю 11 тисяч доларів.

Російські ЗМІ повідомили про домовленість про продаж будівлі НААН на Печерську під офіс російського "Ощадбанку", дочірню структуру в Україні якого купив олігарх Валерій Хорошковський. Пізніше цю інформацію підтвердив депутат Київради Ярослав Діденко.

Цей "вихід в кеш" побічно підтверджує інформацію про підготовку відставки Гадзало, яка в останній момент була зірвана втручанням Степана Кубіва.

Так само після низки корупційних скандалів позбувся своєї посади попередник Ярослава Гадзало на посаді президента НААН Микола Безуглий.