Столтенберг заявив, що черговий запуск ракети в КНДР вимагає глобального відповіді

Гордон 1
Столтенберг заявив, що черговий запуск ракети в КНДР вимагає глобального відповіді

Генсекретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що черговий запуск балістичної ракети Північною Кореєю вимагає серйозної відповіді. Про це він написав у своєму Twitter.

"Запуск ракети Північною Кореєю – ще одне безглузде порушення резолюцій ООН, це серйозна загроза для світової безпеки, яка вимагає глобальної відповіді", – зазначив Столтенберг.15 вересня Північна Корея запустила балістичну ракету в північно-східному напрямку. Ракета пролетіла над японським островом Хоккайдо і впала в Тихому океані на відстані приблизно 2 тис. км на схід від Хоккайдо.

У Японії поведінку КНДР назвали "провокаційною" та "строго неприйнятною".

29 серпня північнокорейська балістична ракета "Хвасон-12" пролетіла над Японією і теж упала в Тихому океані. Лідер КНДР Кім Чен Ин назвав це "першим кроком у воєнній операції в Тихому океані". Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе заявив, що дії КНДР – "безпрецедентна загроза для нації".

Президент США Дональд Трамп, коментуючи запуск, зазначив, що світ отримав "останнє повідомлення КНДР" і воно було "чітким і зрозумілим". Він додав, що після цього Вашингтон розглядає "всі варіанти" дій стосовно Північної Кореї.

У Північній Кореї 3 вересня повідомили про успішне випробування водневої бомби. Центральне телебачення КНДР оголосило, що заряд може бути поміщено на балістичну ракету. У Південній Кореї заявили, що потужність водневої бомби, випробуваною КНДР, становить, імовірно, до 100 кілотонн.

4 вересня на засіданні Ради Безпеки ООН постійний представник США Ніккі Гейлі заявила, що лідер Північної Кореї Кім Чен Ин демонструє відвертий намір розв'язати війну.

Міністерство закордонних справ Північної Кореї 10 вересня заявило про готовність завдати "болю і страждань" США у відповідь на посилення санкцій.

11 вересня всі 15 членів Ради Безпеки ООН підтримали проект резолюції про посилення санкцій щодо Північної Кореї.