Декласувати та знищити повністю НАБУ не вдасться, – Чумак

Канал 24
Декласувати та знищити повністю НАБУ не вдасться, – Чумак

Про рекомендацію звільнити Соболєва

Голову комітету відправляє у відставку Верховна Рада. За це потрібно проголосувати в залі Ради, набрати 226 голосів і тільки тоді можна буде відправити голову комітету у відставку, чи змінити склад комітету, чи змінити заступника голови.

– Ми сьогодні не розглядали постанову ВР про відкликання Єгора Соболєва з комітету. Ми розглядали сьогодні бажання відправити у відставку. Потрібно все це записати у постанову Верховної Ради і знову розглянути її на комітеті. Тому що ми повинні розглянути на комітеті саме постанову.

Читайте також: Депутати пояснили, через що рекомендували звільнити Соболєва

– Питання в тому, що подається в зал Ради не бажання і не протокол засідання комітету, а нормативно-правовий акт. Два типи нормативно-правових актів, які приймає Верховна Рада – або закон, або постанову. Тому якщо постанова з’явиться, то вона повинна пройти регламентний комітет і антикорупційний комітет.

Про виборчу систему

– Я не вважаю Луценка генпрокурором. Тому що не може людина обіймати посаду генпрокурора людина, яка призначена туди незаконно.

Не може бути в держави інструментів для забезпечення беззаконня влади. Тому що влада апріорі повинна діяти в межах закону. Інструментом є норми Конституції.

– У нас зламав виборчу систему Клюєв, подавши разом з Януковичем закон, за яким ми зараз вибираємо наших депутатів. Це зламало політичну структуралізацію суспільства. Зараз можна будь-яким чином зманіпулювати виборами. Як зробила "Партія регіонів" у 2012 році – вони програли вибори за партійними списками. Вони набрали 78 мандатів. Але вони отримали у фракцію 170 людей. Тобто мажоритарників перекупили.

Про НАБУ

– Квота "Самопомочі" є два комітету, сама партія повинна була його вносити і заміну вона могла робити. Не здивуюся, якщо і тут наплюють на всі регламенти і знайдуть іншу людину, яка очолить комітет. Тоді ми дуже швиденько отримуємо аудитора, який потрібен Банковій, щоб вбити НАБУ. Тоді ми отримуємо аудит до певно часу – стаж президентської кампанії Порошенка.

Думаю, що НАБУ збережеться. Чи виживе – це інше питання. Декласувати і знищити повністю НАБУ не вдасться. Порошенку потрібно приймати рішення – або він ліквідує НАБУ і втрачає повністю підтримку Заходу, або він зберігає "зручне" НАБУ.

Про це та більше – дивіться у в інтерв'ю з Віктором Чумаком.