Одеська облрада не підтримала кандидатуру Ройтбурда на посаду директора художнього музею

Гордон 1
Одеська облрада не підтримала кандидатуру Ройтбурда на посаду директора художнього музею

Одеська обласна рада відмовилася призначити директором Одеського художнього музею художника Олександра Ройтбурда, який 6 грудня 2017 року виграв конкурс на цю посаду. Про це повідомляє місцеве видання "Думская".

Противники призначення Ройтбурда критикували його моральні якості (представники Опозиційного блоку зазначили, що той назвав 2 травня 2014 року "днем перемоги"), стверджуючи, що художник "нечистий на руку і має гріхи в минулому".

Голова Одеської обласної держадміністрації Максим Степанов, до якого раніше звернулися українські діячі культури з проханням підтримати кандидатуру Ройтбурда, назвав художника "менеджером зі світовим ім'ям".

У підсумку Ройтбурда підтримало 28 депутатів за необхідних 44-х.

Виданню LB.ua художник розповів, що, згідно закону, переможця конкурсу призначає керівник органу управління. У випадку з Одеським художнім музеєм – це глава Одеської облради Анатолій Урбанський. Він голосував "за" Ройтбурда.

Конкурс на посаду директора Одеського художнього музею Ройтбурд виграв 6 грудня 2017 року. Окрім нього, на посаду претендували колишній керівник музею Віталій Абрамов та його заступник Сергій Сєдих.

У коментарі "Телекритиці" Ройтбурд зазначав, що планує зробити музей відкритішим і переосмислити його композицію.

Олександр Ройтбурд – відомий український художник, його роботи є в колекціях Національного художнього музею України, Нью-Йоркського музею сучасного мистецтва та інших.